menabde

Диригент Міхеїл Менабде 18 травня о 19 годині дасть концерт до 30-річчя Національного центру «Український Дім»

Спеціальну музичну подію присвячено спільній історії Національної філармонії України та Українського Дому.

Ювілейний виставковий проєкт до 30-річчя «Українського Дому» недарма називається «Ювілей небайдужості». За 30 років у стінах цієї будівлі відбулося багато важливого для української культури – виставок і фестивалів, книжкових презентацій і літературних вечорів, а також виконання музики…

Сім років «Український Дім» був прихистком Національної філармонії! Поки тривав капітальний ремонт Колонного залу імені Миколи Лисенка у 1990–1997 роках, «Український Дім» слугував другим домом для цього закладу. Більше того, перший філармонійний сезон за незалежної України відкривався саме в «Українському Домі».

Тут працював Київський камерний оркестр, створювався симфонічний оркестр Національної філармонії, відбувалися премʼєри творів українських композиторів.
Нині музика наших сучасних класиків повертається у стіни «Українського Дому» у співпраці із Національною філармонією України.

1 жовтня 2023 року виповниться 60 років від створення Київського камерного оркестру. Кілька десятиріч поспіль, починаючи від 1990-го, його очолював легендарний український диригент Роман Кофман. Міхеїл Менабде, котрий стоятиме за диригентським пультом під час концерту «Другий дім» – учень Кофмана. На початку 2000-х Менабде спеціально приїхав із Тбілісі до Києва, щоби навчатися диригентської майстерності саме в класі видатного Маестро у столичній консерваторії України. Із Києвом Менабде пов’язують десять яскравих років життя, чимало друзів і низка концертів.

Програму «Другий дім» складено так, щоб показати традицію і спадкоємність української композиторської школи. Борис Лятошинський, якого називають «батьком нової української музики», був учителем Валентина Сильвестрова. Своєю чергою, музика Валентина Сильвестрова певною мірою вплинула на творчість Святослава Луньова і Максима Шалигіна. Обидва митці по-своєму продовжують і утверджують власними творами ті ж емоційні та духовні орієнтири, що й Сильвестров.

Отже, прозвучать: Святослав Луньов. «Три стихири» для струнних a cappella; Максим Шалигін. «Satarsa» для струнного оркестру; Валентин Сильвестров. «Тиха музика» для струнних; Борис Лятошинський. Сюїта на українські народні теми.

За інформацією пресрелізу