Другий фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері-2021»

209

В Одеському національному академічному театрі опери та балету з 30 січня 2020 до 28 лютого 2021 року проходить Другий фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері»

Автор і музичний керівник проєкту – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч, художня очільниця – генеральна директорка театру, заслужена працівниця культури України Надія Бабіч.

«Зимовий променад в Одеській опері» – один із наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, метою якого є популяризація світового класичного і сучасного мистецтва, підтвердження авторитету нашого міста як культурної столиці півдня України. Кожен його день дарує незабутні враження і дає можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високих почуттів і вічних тем.

Афіша вже другий рік поспіль демонструє розширення жанрово-стильового контенту, пошук нових форм сценічного втілення яскравих театральних ідей.

Сьогодні в умовах пандемії Другий фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері-2021» – єдиний в Україні, що проводиться у стінах оперного театру. Він триватиме протягом місяця й представить шість подій. Три з них уже відомі глядачам. Дві – найгучніші прем’єри минулих років: опера «La Traviata», яка отримала нагороду Третього фестивалю-премії «ГРА» у категорії «Найкраща музична вистава» та номінована на Шевченківську премію, оновлений балет «Лускунчик» у хореографічній редакції народного артиста України Сергія Бондура, а також улюблений усіма балет «Маскарад» Арама Хачатуряна, який є лише в репертуарі нашого театру.

Також на глядачів чекають три прем’єри: «Хоровий вернісаж», що розпочне цикл відповідних концертів, симфонічна програма «Ромео і Джульєтта», присвячена Дню закоханих, та опера Жоржа Бізе «Шукачі перлів» у концертному виконанні.

Надія Бабіч, художня керівниця фестивалю, генеральна директорка театру, заслужена працівниця культури України: «Ми живемо у часи викликів і тому дуже важливо розуміти, що музика, театр, мистецтво – це ті універсальні “ліки”, які можуть гармонізувати бурхливий простір, у котрому опинилося людство. Наша соціальна місія – привертати увагу до важливості мистецтва під час пандемії. То і є фестиваль! Протягом місяця Одеська опера (працюючи водночас і згідно з репертуарними афішами!) представить 6 унікальних подій, які, я впевнена, зацікавлять шанувальників музики».

В’ячеслав Чернухо-Воліч, автор і музичний керівник фестивалю, головний диригент театру: «Основна ідея фестивалю – наповнити життя одеситів цікавими творчими подіями. Тут кожен може вибрати для себе щось особливе. Хочу додати, що дві акції мають присвяту: виконання опери “Шукачі перлів” ми присвятили пам’яті легендарної співачки й видатного педагога Галини Поливанової, а цикл хорових концертів – головному хормейстеру Одеської опери (1974–2018), музиканту з великої літери Леоніду Бутенку (1948–2018). Отже, Одеська опера запрошує! Сподіваємось, що вимогливий одеський глядач оцінить наші старання».

Валерій Регрут, головний хормейстер: «У циклі “Хоровий вернісаж” наш хор буде представлено як самостійну концертну одиницю. Головна мета – показати твори різних жанрів та епох: від оперної і кантатно-ораторіальної до акапельної духовної музики малих форм! У першому концерті “Класична спадщина” лунатимуть “Коронаційна меса” Вольфганга Амадея Моцарта і кращі хорові сцени зі світового оперного репертуару. В наступних програмах звучатиме музика бароко, опуси популярних сучасних композиторів Джона Раттера, Карла Дженкінса і ще багато цікавого».

За інформацією прес-релізу