jazz-na-dnepre

8 і 9 серпня проходитиме П’ятий міжнародний фестиваль «Джаз на Дніпрі – New Story»

Цьогоріч, у зв’язку з карантинними обмеженнями та неможливістю світових зірок прибути в Україну, фестиваль підготував для глядачів ексклюзивну та різнопланову програму в онлайні, яка транслюватиметься на офіційному Youtube-каналі проєкту о 19.30.

В онлайн-програмі «Джазу на Дніпрі-2020 – New Story» візьмуть участь світові зірки джазу і наші улюблені українські артисти. Крім того, в прямому ефірі на запитання глядачів відповідатимуть видатні діячі міжнародного музичного бізнесу. Ведучими ефірів стануть Ярослав Лодигін і Валерія Чачибая.

Ярослав Лодигін – співзасновник Радіо «Аристократи», меломан, кінорежисер («Дике Поле»). Очолює телевізійну платформу Суспільного ТБ. Член Європейської кіноакадемії.

Валерія Чачибая – ведуча, продюсер. Понад 10 років займається популяризацією нової музики. Створила спільно з Британською Радою в Україні один із найперших українських музичних подкастів – The Selector. Уже більше шести років розвиває проєкт Радіо «Аристократи» – найпомітніше онлайн радіо для тих, хто віддає перевагу розумному контенту.

Програма онлайн-фестивалю на 8 серпня (однак зауважимо, що у ній можливі зміни):

– Відеовітання від Джекі Террассона (Францiя) та його музичний подарунок.

– Бенні Грін (США) презентуватиме свій новий альбом «Benny’s Grib», який був випущений у період карантину.

– 100-річчя Чарлі Паркера. Відеоекскурсія у рідне місто джазової легенди – Канзас-сіті, за участю Чепту Козітані-Бакнер, президента Міжнародної асоціації «Jazz Sister cities» та Андрія Здесенка, власника та генерального директора корпорації «Біосфера».

– Zoom-бесіда про музичну журналістику, історія становлення ключових джазових видань і кар’єра відомого джазового журналіста Теда Панкена (США).

– Виступ онлайн київських музикантів Дмитра Александрова та Деніса Аду – учасників «Джаз на Дніпрі-2016».

– Виступ дніпровської групи – квартету Павла Сидоренка.

– Ексклюзивно для фестивалю «Джаз на Дніпрі» – інтерв’ю Теда Панкена з 10-разовим володарем «Grammy» Артуро Сандовалем (США).

Програма онлайн-фестивалю на 9 серпня (також може бути зміненою):

– Zoom-бесіда з Андрієм Кондаковим – арт-директором «Джазу на Дніпрі» в кінці 1990-х.

– Відеоекскурсія до Інституту джазу в Дармштадті.

– Виступ бенду Даніли Вінарікова (Україна).

– Виступ Олександра Любченка (Україна).

– Бесіда з Генеральним консулом Німеччини, доктором Штефаном Кайлем про підтримку сектора культури в період пандемії.

– Zoom-бесіда про кар’єру та просування творчості джазменів із ключовим джазовим Grammy-продюсером Джеффом Левенсоном (США).

– Ексклюзивно для фестивалю «Джаз на Дніпрі»: інтерв’ю Теда Панкена з 3-разовою володаркою «Grammy» Ді Ді Бріджуотер (США).

Участь в онлайн-трансляції безкоштовна для глядачів і не потребує попередньої реєстрації.

Також 9 серпня з 18 до 22 години буде проведено офлайн концерт на Фестивальному причалі. У ньому візьмуть участь представники української джазової сцени, а саме: біг-бенд Юрія Паламарчука, квінтет Юрія Біленка, квартет Ігоря Кручиненка, група «Кредо», Юлія Мандіч, група «Бугі Денс», група Лаури Марті.

Вхід на концерт можливий тільки для 1000 людей, згідно з правилами про карантинні обмеження у період епідемії. Для входу створять спеціальні електронні запрошення, які можна буде завантажити за день до події. Про спосіб отримання запрошень організатори повідомлять додатково. Дотримання санітарно-гігієнічних норм гарантоване. Для всіх поціновувачів відпочинку в форматі оупен-ейр працюватиме фудкорт.

Міжнародний фестиваль «Джаз на Дніпрі-2020 – New story» проводитиметься у рамках міської програми міста Дніпра «Культурна столиця».

За матеріалами прес-релізу