klyug

Денис Матвієнко і трупа проекту The Great Gatsby представлять «новаторські й безкінечно емоційні» балети Едварда Клюга «Stabat Mater» і «Radio and Juliet». Показ відбудеться 24 червня у Національному палаці мистецтв «Україна»

Перший твір – «Stabat Mater» – кияни і гості столиці побачать уперше. У цьому неординарному творі глядач не знайде буквального відображення католицької молитви Stabat Mater композитора Джованні Перголезі на вірші Якопо де Тоді. Текст митців ХVІІІ століття Клюг використовує лише як імпульс для створення власного яскравого музичного полотна. За відгуками зарубіжної преси, у «Stabat Mater» «створено таку атмосферу, яку неможливо уявити. Автор тут демонструє і прославляє життя в усіх його проявах. Кожна нова подія є наслідком попередньої, підкреслюючи тим самим безкінечність життя» (Сюзанна Ернст, Theatre To Go).

Тож, прийшовши на прем’єру «Stabat Mater», глядачі матимуть нагоду побачити історію створення світу і самопожертви від Едварда Клюга. А ще – нескінченної пошани перед жінкою-матір’ю, жінкою-Богинею, жінкою-музою, поряд із якою завжди знаходиться Він…
Найвідоміший балет Едварда Клюга «Radio and Juliet» столичні меломани і театрали вже бачили понад десять разів. Кожна вистава супроводжувалася аншлагом.

«Radio and Juliet» – це найвідоміша у світі історія кохання у супроводі музики одного з найуспішніших гуртів сучасної альтернативної рок-сцени – Radiohead. Отже, назва твору тут не що інше, як гра слів. Відштовхуючись від сюжету Вільяма Шекспіра, автор пропонує глядачам не слідувати за класичним лібрето, а зануритись у в емоційний світ трагедії. Його відтворюють сучасна пластика і музика Radiohead. У цьому балеті немає ані пантоміми, ані традиційної послідовності картин, однак є безмежжя почуттів та емоцій, завдяки яким ця історія стала безсмертною.

За інформацією прес-релізу