bouquet-kyiv-stage

Із 28 вересня до 1 жовтня в Оксфорді проходитимуть 7 концертів класичної музики, святкування 85-річчя композитора Валентина Сильвестрова, фотовиставка «Війна», кінопокази, музичні перформанси, дискусії

Ініціатива Ukrainian Culture Weeks започаткована навесні 2022-го Cherwell College Oxford, Oxford University Ukrainian Society й київським культурним центром «Дом Майстер Клас» на підтримку України та українського культурного надбання.

Перший сезон Ukraine Culture Weeks стане знаковим, оскільки відкриє його український фестиваль Bouquet Kyiv Stage у партнерстві з British Council, Українським інститутом та UA / UK Seasons. Головний меседж Bouquet Kyiv Stage – Gratitude from UA to UK.

«Велика Британія була однією з перших країн світу, яка чітко і безкомпромісно заявила про свою позицію щодо неспровокованої жорстокої війні, розв’язаної росією проти України. З першого дня війни Велика Британія надає Україні велику неоціненну підтримку. Фестиваль Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді – висловлення Подяки британському народу і наш культурний внесок у Ukrainian Culture Weekss», – кажуть організатори фестивалю, український культурний центр «Дом Майстер Клас».

Оксфорд є знаковим місцем для проведення фестивалю. Це місто вільної думки і вільного слова, місце зародження, встановлення і збереження демократичних і загальнолюдських цінностей, які сьогодні виборює Україна для всього світу.

Хелен Кларк, віце-директорка Cherwell College Oxford говорить: «У найважчий для України період часів її незалежності проведення фестивалю Bouquet Kyiv Stage – це можливість відзначити й вшанувати багату культуру та спадщину України. Ми відчуваємо глибоке почуття єдності з народом України і вважаємо своїм обов’язком підтримувати його унікальну культуру».

Валентин Сильвестров

Руслан Павлишин, президент Українського товариства Оксфордського університету відзначає: «Наше Товариство з великою гордістю вітає щорічні українські сезони в Оксфорді. Тижні української культури – це унікальна можливість популяризувати культурну та інтелектуальну спадщину України у Великій Британії. Як центр знань і свободи слова, ми вважаємо, що Оксфорд є ідеальним місцем для відзначення наших спільних цінностей демократії та свободи».

Bouquet Kyiv Stage відбудеться у знакових локаціях Оксфорду, таких як Sheldonian Theatre, Christ Church Cathedral, St. Michael’s Church, Holywell Music Hall, Trinity College та Oxford Town Hall.

Одна з центральних подій фестивалю – ювілей всесвітньо відомого українського композитора Валентина Сильвестрова, якому 30 вересня виповниться 85 років. Творчість Маестро буде представлена у програмі хоровою та фортепіанною музикою. Валентин Сильвестров стане поважним гостем фестивалю.

Серед подій Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді – 7 концертів класичної музики.

28 вересня Bouquet Kyiv Stage відкриється концертом із творів Валентина Сильвестрова у виконанні Камерного хору «Київ». Кілька композицій у програмі – світові прем’єри.

30 вересня відомий британський хор Apollo5 виконає одразу дві світові прем’єри українських композиторок Вікторії Польової і Ганни Кузіної-Рождественської.

Фестиваль закриє гранд-концерт британського Orchestra of St. John’s під керівництвом Джона Лаббока на престижному майданчику Оксфорда Sheldonian Theatre. У програмі – твори Генделя, Веделя, Бортнятнського та Березовського.

Фото з Бородянки

Фотовиставка «Війна» фотографа-документаліста Олександра Глядєлова. Знімки зроблені в Ірпіні, Бучі, Харкові, Запоріжжі та інших зруйнованих містах України. Деякі були на перших шпальтах провідних світових видань.

Музично-візуальний перформанс «Трибю’т до творчості Марії Примаченко», всесвітньо відомої художниці, яка працювала в жанрі наївного мистецтва. Музей, де зберігалася колекція Марії Примаченко, був спалений російськими окупантами у лютому 2022-го.

Музичний перформанс «Face the Future» від українського фешн-дизайнера Федора Возіанова.

Спікером Public Talks стане Неля Куковальська, генеральна директорка головного музейного комплексу України та об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Національного заповідника «Софія Київська».

Усі гроші від продажу квитків на Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді будуть направлені на підтримку гуманітарних ініціатив в Україні. Для вимушених переселенців з України вхід безкоштовний.

Bouquet Kyiv Stage – український фестиваль високого мистецтва, організований українським культурним центром «Дом Майстер Клас». Фестиваль є щорічним, міжнародним, мультидисциплінарним і соціально спрямованим. Поєднує музику, театр, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Традиційно проходить у знаковому місці, серці України – Національному заповіднику «Софія Київська». На початку серпня 2022-го Bouquet Kyiv Stage вп’яте відбувся у Києві в умовах воєнного стану.

Cherwell College – незалежна школа-інтернат в Оксфорді. З перших днів війни коледж підтримує українців – вимушених переселенців, а також українських митців. Cherwell College є ініціатором проведення фестивалю в Оксфорді. Ідея створення Ukrainian Culturе Weeks-2022 в Оксфорді полягає у вшануванні української культури, збереженні української культурної спадщини, прояві поваги до країни, яка захищає європейські цінності демократії та свободи.

Oxford University Ukrainian Society популяризує українську культуру та інтелектуальну спадщину в Оксфордському університеті з 2004 року.

За інформацією пресрелізу

Фото надані прес-службою Bouquet Kyiv Stage