pik-tertsiya

Українська вокальна формація «Піккардійська Терція» та композитор і виконавець Алекс Макаров, відомий під творчим псевдонімом SASHKA, разом записали пісню Baby та зняли кліп

Творчий тандем присвятив твір Україні, її красі та водночас героїзму людей. Пісня розповідає про любов до країни, виконавці зізнаються їй у почуттях, немов до коханої дівчини.

Відеоробота доступна до перегляду на YouTube-каналі «Піккардійської Терції»: https://youtu.be/IsbBMZK2_Y0

Автор музики й тексту Baby – SASHKA розповідає, що почав працювати над піснею ще у 2017 році. Але поштовхом для завершення треку стала повномасштабна війна та окупація його рідного Херсона. Під впливом почуттів і емоцій, викликаних цими подіями, у бомбосховищі під звуки вибухів зіграна на старому Гібсоні пісня була завершена.

І якщо музика дуже легко лягла в рядки, то із записом треку виникли певні складнощі. Музиканти, які взяли участь у роботі, після 24 лютого були розкидані по всьому світу. Гітарну партію Толік Манді записав у бомбосховищі в Черкаській області, труби – в Німеччині Алекс Павлюков (Estrada), котрий колись працював зі Світланою Лободою. Партію акустичної гітари відтворив Михайло Баньковський, який волонтерив у Києві, а ударні – Олександр Муренко, барабанщик Тіни Кароль, – він спеціально приїхав у Київ із села в Житомирської області.

Тоді ж у SASHKі з’явилась думка звернутися до вокальної формації «Піккардійська Терція». Адже їхня пісня «Пустельник» уже багато років була для Алекса однією з улюблених. Baby одразу «зайшла» всім учасникам секстету, тож було вирішено створювати музичну посвяту країні разом – записувати пісню і знімати кліп.

«Я не дуже то й розраховував, що хлопці залишать мої гітари, труби та барабани, бо вони все життя співають а капела, – у цьому їхній стиль і фішка. Однак, “Терція” залишила моє аранжування повністю, додавши кілька своїх музичних трюків», – розповів SASHKA.

«За 30 років на сцені у мене як музиканта і у нашої групи як музичної одиниці вже виробилася творча інтуїція, – розповідає художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець. – І коли SASHKA прислав нам пісню Baby, ми одразу почули у ній творчу родзинку. Він запропонував, щоб ми заспівали її самі. Але хто здатен виконати твір краще, ніж сам автор? Тож наша зустрічна пропозиція була – створити тандем, у якому поєдналися б настрій, щирість і правдивість автора із вокальним колоритом “Терції”.

У переписці SASHKA згадав, що гітарну партію виконав Анатолій Манді, сидячи у бомбосховищі, через що пісня набула особливого символізму. Цю партію ми так і залишили. Адже наше кредо – не змінювати те, що є добре, а лише примножувати його. Тож концепція аранжування не змінилася – інструменти залишилися. А зі свого багатого досвіду творчих колаборацій (з Русланою, Оксаною Мухою, Андрієм Підлужним та іншими) ми добре знали як зробити дует цікавішим і різноманітнішим.

Зізнаюся, я мав певні перестороги – чи варто вдаватися до лірики в такий важкий для нашої країни час? Але SASHKA аргументовано переконав мене: промені надії й позитиву зараз дуже потрібні людям. Світло і віра в добро тільки пришвидшуватимуть перемогу, мир і спокій в Україні. А кожен із нас має робити свою справу на місці. І робити її добре!»

До слова, практично в унісон із релізом пісні Baby вокальна формація «Піккардійська Терція» відзначає професійне 30-річчя. 24 вересня 1992 року у Львові відбувся перший публічний виступ колективу. Незадовго до того, як Сашко Макаров пішов у Херсоні до школи.

Кліп на пісню Baby було знято на мальовничому пшеничному полі у передмісті Києва вже за місяць від першої зустрічі музикантів. Режисером кліпу і монтажу став сам SASHKA, оператором – Олексій Хорошко, стилістом – Катя Костенко, а гримером – Катя Старовойтова.

Трек Baby доступний для прослуховування на всіх музичних стрімінгових платформах і сервісах: https://song.link/4g44jzxpvnvmb

За матеріалами пресрелізу