Фестиваль музики Левка Колодуба

776

З 12 до 17 жовтня за підтримки Українського культурного фонду в Києві відбудеться великий фестиваль-марафон, який масштабно презентує творчість знаного українського композитора Левка Колодуба

Пріоритетне місце в ній займають оркестрові твори, серед яких 13 симфоній – це чи не найбільший серед вітчизняних авторів доробок. Кожна є своєрідною оркестровою енциклопедією завдяки глибокому розумінню автором природи музичних інструментів. Водночас тематика творів є надзвичайно широкою – це і шевченкіана, і українське бароко, і чорнобильська трагедія, і сталінські репресії – симфонізму Колодуба властива не лише майстерність, але й громадянський пафос.

Саме тому презентація творчості композитора пов’язана в першу чергу із симфонічним доробком. До виконання його творів долучаються одразу сім оркестрів – Національний симфонічний оркестр, Kyiv Symphony Orchestra, «Київська камерата», Симфонічний оркестр Київської опери, Національний духовий оркестр, Симфонічний та Камерний оркестри Національної музичної академії. Загалом протягом фестивалю буде виконано 40 творів класика. Основна локація – Будинок звукозапису Українського радіо, який славиться своєю концертною акустикою. Також будуть задіяні малий та великий зали Національної музичної академії. Силами студентів будуть виконані твори Левка Миколайовича для духових інструментів, які поруч із симфонічним жанром є важливою складовою його творчого доробку (загалом він склав близько 80 таких п’єс, у тому числі понад 20 концертів для солюючих духових – це безпрецедентна цифра).

В рамках фестивалю також запланована презентація нового нотного видання –П’яти симфонічних сюїт «Українські танці», надрукованого видавництвом «Музична Україна». Оскільки за останні роки в Україні через припинення державних програм не було видано жодної партитури для симфонічного оркестру, ця подія є надважливою.

Прес-конференція з нагоди старту фестивалю відбудеться 12 жовтня о 15:00 у залі Київської організації Спілки композиторів (Пушкінська, 32). Одразу після неї відбудеться круглий стіл за участі музикознавців та родичів композитора.

Концерти у Будинку звукозапису Українського радіо (Первомайського, 5-в)

12 жовтня – Національний симфонічний оркестр

13 жовтня – Оркестр Київської опери

14 жовтня – «Київська камерата»

16 жовтня – Національний духовий оркестр

17 жовтня – Kyiv Symphony Orchestra

Концерти у Національній музичній академії (Городецького, 1-3/11)

13 жовтня. 16:00 – Камерний оркестр Музичної академії

15 жовтня. 16:00 – Концерт кафедри дерев’яних духових інструментів

15 жовтня. 19:00 – Симфонічний оркестр Музичної академії

Початок усіх концертів о 19.00

FB-сторінка фестивалю: https://www.facebook.com/kolodubfest/

За матеріалами прес-релізу