Фестивальний оркестр – музична візитівка KharkivMusicFest’у

175

7 квітня у Харківській філармонії відбудеться концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest

Цьогоріч завдяки зусиллям організаторів фестивалю в Україні вперше виступить Тіль Гоффман – німецький піаніст, переможець престижних музичних конкурсів, який зіграє разом із Фестивальним оркестром під орудою заслуженого діяча мистецтв Азербайджану, диригента Фахраддіна Керімова.

Родзинка Фестивального оркестру KharkivMusicFest – його унікальний склад, до якого входять музиканти з кращих оркестрів і камерних колективів України, а також їхні колеги з інших країн. Вони збираються на одній сцені раз на рік тільки для виступу на фестивалі, щороку склад колективу змінюється.

Уперше Фестивальний оркестр KharkivMusicFest зібрався 2018 року. Це – перший подібний проєкт в Україні, який уже став своєрідною візитівкою KharkivMusicFest.
У 2021 році у складі оркестру творчість гостям фестивалю подарують музиканти з Грузії, Естонії, Італії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії, Азербайджану та України. Вони – артисти найкращих оркестрів своїх країн, серед яких Чеський національний оркестр, Грузинський філармонійний оркестр, національні симфонічні оркестри Словаччини, Латвії, Естонії.

Солістом цьогорічного виступу Фестивального оркестру є німецький піаніст Тілль Хоффман. Від 2017 року він дебютував на таких фестивалях, як «Гейдельберзька весна» (Heidelberger Frühling), музичний фестиваль Шлезвіг-Гольштейна (Schleswig-Holstein Musikfestival) і «Музичне літо Оберстдорфу» (Oberstdorfer Musiksommer). Він також виступав у супроводі оркестру Маріїнського театру Санкт-Петербурга, Камерного оркестру Бременської філармонії, німецьких оркестрів радіо й телебачення Саарбрюкена, Кайзерслаутерна, Камерного оркестру Мендельсона у Лейпцигу та Камерного оркестру Штутгарта.

Тілль Хоффманн народився 1996 року у Фрайбурзі (Німеччина). У шість років почав навчатися гри на фортепіано. Перші конкурсні успіхи прийшли рано, наприклад, він не раз ставав лауреатом німецького національного конкурсу «Молодь музикує» (Jugend Musiziert), а в 2014-му виборов там І премію. Також він лауреат І премії Конкурсу юних піаністів імені Йоганна Себастьяна Баха в Кетені.

У програмі концерту 7 квітня прозвучать твори Бетховена: знаменита П’ята симфонія і Фантазія для фортепіано, хору та оркестру (ор. 80), а також «Карпатський концерт» легендарного Мирослава Скорика.

«KharkivMusicFest – прекрасна можливість послухати гру всесвітньо відомих музикантів. Його приємна особливість – він дає можливість усім, хто любить класичну музику, слухати найкращих виконавців тут, в Харкові», – розповідає Марія Горбонос, виконавчий директор фестивалю.

За інформацією пресрелізу