«Філармонія нескорених» – проєкт Національної філармонії України

101

Нову акцію спрямовано на підтримку музикантів з окупованих і деокупованих українських територій, зокрема, міст, що перебувають під постійним обстрілом агресора

Проєкт стартує 20 лютого із концерту Камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під керівництвом диригента Василя Крячка. Соліст – Назарій Пилатюк (скрипка). У програмі – твори Джованні Баттісти Перґолезі, Томазо Антоніо Віталі, Антоніо Вівальді, а також Джона Вільямса, Богдани Фроляк, Євгена Петриченка.

Василь Крячок – постать легендарна і героїчна. Уродженець Черкащини, він пов’язав долю з Маріуполем, де ще наприкінці 1980-х заснував Камерний оркестр «Ренесанс», ставши його диригентом і художнім керівником. 2018-го маестро очолив Маріупольську камерну філармонію – єдину в Україні, що була створена вже в період незалежності.

Від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого аж до другої половини квітня Василь Крячок залишався у Маріуполі. Окупанти не раз намагалися схилити митця до співпраці, але його проукраїнська позиція залишалася незмінною і він міг заплатити за це власним життям.

– Це буде наш перший концерт від початку війни, – каже Василь Крячок. – 24 квітня Маріупольській камерній філармонії виповнилось би 5 років. Війна розкидала нас по всьому світу. Дуже велика біда, що зі 103-х працівників філармонії 62 залишилися співпрацювати з окупаційною російською владою. Ми, – ті, що виїхали, – починаємо з чистого аркуша, який потрібно заповнювати історією. Зібрали мінімальний склад камерного оркестру: 15 осіб. Із них – 4-5 маріупольців, решта – музиканти-переселенці з Луганська та Харкова, також запросили музикантів із Києва.

20 лютого – символічний день для нас. Це ще й день пам’яті Героїв небесної сотні. Але програма концерту буде не так траурною, як величавою. Усе ж ми відкриваємо нову сторінку творчої біографії Маріупольської камерної філармонії.

Програма концерту: Джованні Баттіста Перґолезі. Концертино для струнного оркестру; Томазо Антоніо Віталі. Чакона для скрипки і струнного оркестру соль мінор; Джон Вільямс. Тема з музики до кінофільму «Список Шиндлера»; Богдана Фроляк. Фантазія на теми пісень рок-гурту «Океан Ельзи»; Антоніо Вівальді. Із циклу концертів «Пори року» для скрипки, клавесина і струнного оркестру, тв. 8 – Концерт № 2 «Літо» (соль мінор, RV 315), Концерт № 4 «Зима» (фа мінор, RV 297); Євген Петриченко. «Коло» для скрипки і камерного оркестру.

Вступне слово й оголошення номерів – музикознавиця Світлана Корецька.

За інформацією пререлізу