«Фортепіанна феєрія» в Національній філармонії України

21 жовтня о 19 годині Національна філармонія України запрошує шанувальників класики на концерт «Фортепіанна феєрія», який стане для присутніх чарівною музичною мандрівкою різними країнами Європи

Колонний зал імені Миколи Лисенка об`єднає у своєму просторі музикантів із Данії, Італії та України. Цікавий проект народився у процесі творчої співдружності молодих, але вже відомих у світі музикантів-однодумців, лауреатів міжнародних конкурсів – солістів: Елізабет Хольмегаард Нільсен (фортепіано, Данія), Віталія Лєонова (1-ша скрипка Національного президентського оркестру України), за участю диригентів Ауреліо Канонічі (Італія), Василя Василенка (Україна), під орудою яких у виконанні симфонічної групи Національного президентського оркестру України слухачі почують шедевр італійського композитора Отторіно Респігі, зокрема «Пінії Рима» – другу частину його знаменитої Римської тріади симфонічних поем, присвячених картинам соснових гаїв у місцевостях навколо Рима у різні часи доби, а також яскраві симфонічні композиції сучасного українського класика Мирослава Скорика: «Покаянний псалом», присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, прем’єра якого відбулася 2016 року на гала-концерті Першого всеукраїнського відкритого музичного конкурсу Мирослава Скорика, та «Карпатську рапсодію».

Ініціатором і координатором цього музичного проекту, в котрому, як у точці золотого перетину, сфокусувалися музичні стилі й художні надбання різних національних культур та епох, став музичний керівник Національного президентського оркестру, композитор, диригент і перформер Роман Григорів, відомий своїми оригінальними сучасними художніми ідеями і керівництвом багатьма міжнародними фестивалями як в Україні, так і в США, Китаї тощо.

Елізабет Нільсен

Ще позаторік київська публіка відкрила для себе молоду талановиту данську піаністку Елізабет Хольмегаард Нільсен, концерт якої було приурочено до 150-річчя від дня народження фундатора данської композиторської школи, скрипаля, диригента й педагога Карла Нільсена. Водночас столичним меломанам запам`яталася у її виконанні самобутня музика данського класика К. Нільсена. Цього разу піаністка, яка нині успішно реалізує виконавський потенціал на багатьох європейських концертних майданчиках, презентує київським меломанам такі масштабні твори, як Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор Едварда Гріга, а також Чакону для фортепіано соло Карла Нільсена та Концерт № 1 для фортепіано з оркестром до мажор Мирослава Скорика.

Тісна співпраця українських митців із Елізабет Нільсен зміцніла ще минулоріч на данських теренах, коли на прем`єрі опери-реквієму «Iyov» композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка піаністка виступила у ролі… читця, озвучуючи біблійний сюжет про Іова. Вдалий дебют потребував продовження творчої взаємодії митців різних країн, чим і став проект «Фортепіанна феєрія», втілений на сцені Національної філармонії України.

Утім видається, що даний концерт із повним правом міг би називатися й «Симфонічно-фортепіанною феєрією». Адже в його програмі виразно проступає баланс фортепіанної та симфонічної музики.

Цікавим для київської публіки стане знайомство з Ауреліо Канонічі, який «засвітився» у своїй диригентській кар`єрі плідною співпрацею з такими відомими колективами, як «Віртуози Святої Цецилії», Міжнародний оркестр Італії, Будапештський концертний оркестр, Стамбульський державний симфонічний оркестр, Національний оркестр радіо у Бухаресті, Варшавський оркестр Національного радіо, оркестри Варшавської, Краківської опер і філармоній тощо. З 2008 року диригент є художнім керівником симфонічної секції «Ріхард Вагнер» Фестивалю Равелло.

Вочевидь інтерпретація поеми Отторіно Респіги саме італійським маестро дозволить слухачам перейнятись яскравою гамою оркестрових барв симфонічної партитури «Піній Рима». Тож присутні на цьому концерті матимуть можливість відчути наживо всю магію музичного «трикутника» – Данії, Італії, України, презентовану шедеврами митців цих європейських країн.

На головному фото – Ауреліо Канонічі

За матеріалами прес-релізу