yakubov

19 жовтня о 19:30 в Домі «Майстер Клас» відбудеться концерт камерної музики «Романтичні діалоги на фоні Модерну»

Презентують зустріч музичних епох молоді українські музиканти – Темур Якубов (скрипка), Золтан Алмаші (віолончель) і Євген Левкулич (фортепіано) в рамках проекту MK Classics (куратор – Тетяна Калініченко).

Слухачі поринуть у світ музики пізньоромантичного періоду – Йоганнеса Брамса, Сергія Рахманінова, Сергія Борткевича та сучасних композиторів Золтана Алмаші (Україна) й Олександра Левковича (Канада). «Творчості цих композиторів притаманні як високий професіоналізм, так і доступність для широкої аудиторії, мелодичність та емоційність», – діляться думками виконавці.

Євген Левкулич

Значна частина програми – це твори українського композитора-емігранта Сергія Борткевича, творчість якого вже кілька років досліджують і популяризують Темур та Євген. На початку року вони організували п’ятиденний фестиваль «Борткевич в Україні», де музиканти зі США, Італії, Болгарії та України у переповнених залах знайомили українську публіку з маловідомими опусами композитора. Опинившись у вимушеній ізоляції від основної магістралі розвитку вітчизняної культури, композитор створив власний неповторний пласт української музики та зберіг вірність ідеалам Романтизму, хоча жив у XX столітті. Програма концерту представить його творчість у контексті видатних митців-романтиків, які вплинули на Борткевича, та відкриє маловідомі твори нинішніх українських композиторів.

Географія концертів Темура Якубова та Євгена Левкулича охоплює різні міста України. Виконавців не раз запрошували для виступів на міжнародних музичних фестивалях («Гольфстрім» м. Київ, «Камерфест» м. Хмельницький), як гостей до музичних теле- і радіопередач, а в грудні 2016 року вони записали скрипкові й фортепіанні мініатюри Борткевича для телеканалу «Культура» Національної телекомпанії України.

Золтан Алмаші

Золтан Алмаші – відомий сучасний композитор і віолончеліст, автор понад 60‑ти творів для різноманітних складів, більшість яких написано для камерного оркестру. Музикант бере активну участь в усіх найбільших фестивалях сучасної музики в Україні («Контрасти», «Форум музики молодих», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «2 Дні і 2 Ночі нової музики в ОДесі»). Його музика виконується в Швейцарії, Франції, Польщі, Голландії, Білорусі та Молдові.

Програма концерту в Домі МК:

С. Борткевич. П’єса з циклу «У ¾ такті», ор. 48
С. Борткевич. Сюїта для скрипки та фортепіано, ор. 63
С. Борткевич. Романс для віолончелі та фортепіано, ор. 25, № 1

С. Борткевич. Елегія для віолончелі та фортепіано, ор. 46
С. Рахманінов. Вокаліз, ор. 34, № 14
Й. Брамс. Соната для скрипки та фортепіано № 1, ор. 78 G-dur
З. Алмаші. «Вступ до неіснуючої пісні» для скрипки та фортепіано
О. Левкович. Романс і Канцонета для віолончелі та фортепіано

Вартість квитків – 100 грн, для студентів і пенсіонерів – 50 грн*.

Замовлення квитків за телефоном – 044-594-10-63.

Адреса – вул. Богдана Хмельницького, 57б.

*Можна з дітьми.

На головному фото – Темур Якубов

За матеріалами прес-релізу