philharm-imeni-skoryka-lystopad

В усьому світі листопад заведено вважати найбільш похмурим і виснажливим місяцем. Львівська національна філармонія добре знає, наскільки важливо дарувати яскраві емоції та незабутні враження, тож в листопаді наші солісти й колективи запрошують почути нові програми

Лункі моря кольорів. Чюрльоніс і Дебюссі. 15 листопада о 19.00

Програма поєднує два епохальні симфонічні твори початку ХХ століття, адаптовані для фортепіано в чотири руки. Її виконають одні з найкращих інтерпретаторів ансамблевої музики – дует Сонати й Рокаса Зубовасів (Литва).

Мало хто знає, що популярності легендарної пʼєси «La Mer» Клода Дебюссі сприяла саме написана композитором версія для фортепіано в чотири руки. У той самий рік ще один композитор – Мікалоюс Чюрльоніс пише своє «Море». Немає доказів того, що автори були знайомі, однак їхню музику єднає тонке світовідчуття, неповторне відтворення засобами музичної виразності барв моря. Почути обидва твори, а також музику нашого видатного сучасника, українського композитора Валентина Сильвестрова запрошуємо 15 листопада.

Перетинаючи темряву… 16 листопада о 19.00

Програму «Перетинаючи темряву…» складають оригінальні українські саксофонові твори. Її виконають знані українські солісти Роман Фотуйма (саксофон) і Дар’я Шутко (фортепіано), які в цей вечір об’єднались у дует.

Цей проєкт укотре підтверджує глибину та різноманіття творчості українських композиторів, знайомить із різними стилями та поколіннями творців, і дуже щемно, за своєю концепцією, проводить слухачів від смутку темряви до світлої радості, котру ми мали до початку вторгнення і обов’язково повернемо після нашої перемоги.

Автостопом по музичній галактиці. Планета Fortepiano.19 листопада об 11.30

Продовження улюбленої дитячої серії музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці!

Протягом 10-ти концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями. Третім пунктом призначення космічної подорожі Дзень-Бума стане дивовижна Планета Форте-Піано. Усі знають, що таке «фортепіано». Однак, мало кому відомо, що назва цього музичного інструмента утворилася від музичних термінів «forte» й «piano». Таємниці цих слів Дзень-Бум розділить разом із юними слухачами.

Танго з нотками джазу. 22 листопада о 19.00

Танго – це більше ніж просто танець. Це музика, яка здатна передавати не тільки пристрасть чи рух, а й набагато складніші почуття – втрату, безсилля, надію…

Програма концерту проводить паралелі між танго й джазом, який також крізь терни несприйняття і заборон дістався світової популярності. Цього вечора на сцені філармонії звучатиме аргентинська, іспанська, французька, американська та українська музика, яку об’єднали палкі ритми танго й несподівані джазові гармонії.

Кос-Анатольський. Гомін гір. 23 листопада о 19:00

Постать цього непересічного митця стала легендарною для Львова та його мешканців. Анатолій Кос-Анатольський, музикант і юрист родом із Коломиї, виявився однією з визначних фігур культурного життя міста Лева впродовж близько 50 років діяльності. У концерті його пам’яті напередодні дня народження артисти Львівської філармонії запрошують почути твори, натхнені красою Карпатських гір і сповнені їхнього мелодичного звучання.

Співець Карпатського краю. 24 листопада о 19.00

Вечір-присвята постаті неймовірного співця краси Карпат, геніального автора перлин української музики Анатолія Кос-Анатольського!

1 грудня 1909 року у Львові народився видатний музикант Анатоль Кос. Напередодні святкування чергової річниці його уродин Львівська національна філармонія запрошує на концерт із перлин його творчості, що заслуговують на особливу увагу своєю ліричністю, розмаїттям української мелодики та вишуканою майстерністю Митця!

Польща і Полонія солідарні з Україною. 25 листопада о 18:00

Цьогорічний концерт є свідченням солідарності з Україною і пройде в памʼять полеглих за українську незалежність захисників, жертв російської агресії та геноциду українського народу – Голодомору.

Відкриє концерт Хорал для струнних Ганни Гаврилець, композиторки, що передчасно відійшла у Вічність в перші дні повномасштабного вторгнення. Сам жанр твору – хорал – відсилає до традиції молитовного співу. Цього разу він прозвучить як молитва в памʼять усіх жертв ворожої агресії.

Продовжать програму три твори, звʼязок між якими полягає в естафеті композиторської майстерності. звучатиме музика Юрія Ланюка та двох його учнів, також відомих сучасних композиторів Золтана Алмаші та Любави Сидоренко. Також у програмі – «Grave» одного з найяскравіших представників польського музичного авангарду Вітольда Лютославського. Завершить вечір Диптих для струнних Богдани Фроляк.

Брух. Дворжак. 29 листопада о 19.00

Запрошуємо відвідати концерт симфонічної музики, що принесе вам радість!
Під орудою диригентки Тетяни Лисенко-Дідули прозвучать шедеври романтичної класики – твори Антоніна Дворжака та Макса Бруха.

Одна з вершин творчості чеського генія Дворжака – Симфонія № 9, сповнена світлих почуттів, піднесеного спокою, трепетного поривання. Однак вона не позбавлена моментів драматизму, що втаємничує слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Перший скрипковий концерт Макса Бруха часто називають просто «скрипковим концертом Бруха», хоч композитор написав три опуси в цьому жанрі. Однією з причин неабиякої популярності твору є надзвичайна партія скрипки, яка прозвучить у виконанні Назара Шутка.

Враження. 30 листопада о 19:00

На межі осені та зими, в час найдовших вечорів Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі з диригентом Юрієм Скрипником і солісткою Оленою Мацелюх підготував програму з творів, які неодмінно відгукнуться теплими спогадами в душах слухачів.

Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пуленка, який розпочне вечір, був задуманий, як віртуозний діалог тембрів монументального органа й вишуканого звучання струнних. Діалог продовжить один із найзагадковіших творів в історії музики – Адажіо соль мінор Томмазо Альбіноні. Завершить концерт музика, яка після років забуття змогла віднайти своїх виконавців і слухачів – Концерт для органа з оркестром Йозефа Райнбергера.

За інформацією пресрелізу