Імені Петра Чайковського

1169

Упродовж 25–27 травня у Тростянці вперше пройде Всеукраїнський конкурс класичної музики ім. П. І. Чайковського. Захід триватиме в рамках вже знаного в Україні Міжнародного фестивалю класичної музики «Чайковський-FEST».

Змагання започаткувала Тростянецька міська рада за підтримки Міністерства культури України, Сумської обласної державної адміністрації, Громадської організації «Тростянецький клуб шанувальників творчості П. І. Чайковського». Безпосередньо організаторами Конкурсу є Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради і Тростянецька музична школа.

Конкурс має кілька родзинок. Одна з них – коло його учасників. Так, участь у змаганні можуть брати не лише учні й студенти навчальних установ різних рівнів мистецької освіти і відомчого підпорядкування, а й викладачі закладів естетичного виховання і вишів. Віковий ценз конкурсантів охоплює від 14 до 25 років. У конкурсі змагатимуться тільки солісти. Для учасників заплановано три номінації: «Фортепіано», «Струнні інструменти» (скрипка, альт, віолончель), «Сольний спів» (академічний).

Мета змагання – популяризація творчості Петра Чайковського – закономірно позначилася на репертуарних вимогах: усі конкурсанти обов’язково мають виконати твір (п’єсу, романс, арію з опери) композитора.

Конкурсні прослуховування пройдуть не території історичних пам’яток ХVІІІ століття – у палаці Голіцина та фортеці «Круглий двір» – і це ще одна принада заходу.

Виступи учасників конкурсу оцінюватиме журі, до складу якого входять відомі діячі культури та мистецтва, освіти і науки, педагоги, лауреати національних і міжнародних конкурсів, провідні виконавці. Склад журі формується за кожною номінацією окремо.

Переможці конкурсу отримають грошові винагороди.

Заявки на участь у змаганні подаються до 20 травня цього року з приміткою «на конкурс» в електронному вигляді на адресу tchaikovsky-fest@ukr.net.

Детальну інформацію щодо умов проведення конкурсу та змін у терміні подачі заявок можна дізнатися за тел.: +380954030091, +380661957497 або
http://onmcpk.kh.ua/wp-content/uploads/2018/04/polojennya_CHajkovskij-FEST.pdf

За інформацією прес-релізу

На центральному фото: садиба Голіциних у Тростянці