oleg_krysa

З 17 жовтня у Львові стартує унікальний музичний марафон – Олег Криса представить рідному місту проект під назвою «Історія скрипкового концерту».

Нагадаємо, що Олег Криса є першим українським скрипалем, який став переможцем найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу імені Ніколо Паганіні в Генуї (1963). Маестро викладав у провідних музичних вишах, серед яких Київська консерваторія (з 1967 р.), Московський музично-педагогічний інститут імені Гнєсіних (з 1973 р.), Московська консерваторія (з 1974 р.). Сьогодні Олег Криса – професор Істменської школи музики в місті Рочестері (США).

Як соліст, Олег Криса виступає у багатьох країнах світу з провідними оркестрами і диригентами. Він – постійний учасник музичних фестивалів «Празька весна», «Варшавська осінь», «Віденське музичне свято», щорічного музичного фестивалю у Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина), фестивалю Міжнародної академії імені Йоганна Себастьяна Баха (Штудтгарт), Орегонського фестивалю Йоганна Себастьяна Баха в Юджині та інших. Скрипаль був першим виконавцем багатьох творів Альфреда Шнітке, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Вірка Балея, В’ячеслава Артемова.

Нещодавно у Львові було започатковано міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

«Історія скрипкового концерту» – це цикл із чотирьох концертів, що триватиме упродовж жовтня – грудня цього року. У ньому звучатимуть вершинні твори світової скрипкової спадщини від музики композиторів епохи бароко до сучасних авторів. До програми кожної з чотирьох імпрез увійдуть три скрипкові концерти, які є репертуарними для музикантів і займають чільне місце в репертуарі Олега Криси, з успіхом виконувались ним у багатьох країнах.

У першому вечорі циклу прозвучать Концерт для скрипки та струнних № 2 Мі мажор BWV 1042 Йоганна Себастьяна Баха, Концерт для скрипки з оркестром № 5 Ля мажор K. 219 Вольфґанґа Амадея Моцарта і Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор op. 61Людвіґа ван Бетховена. Разом із Олегом Крисою шедеври світової скрипкової музики озвучуватимуть артисти оркестру «Віртуози Львова» під орудою Сергія Бурка.

Тож запрошуємо львів’ян до Львівської обласної філармонії на вечори проекту «Історія скрипкового концерту».

За інформацією прес-релізу.