elsner-rukuaber

Продовжується 55-й концертний сезон у Львівському органному залі, названий історичним. У його рамках уже відбулися дві виставки архівних документів і афіш, кілька ювілейних концертів, два фестивалі та інші мистецькі події

17 лютого на сцені Органного залу відкриється ще одна історична знахідка, довгий час прихована від усього музичного світу. Вперше прозвучать віднайдені в архівах Галицького музичного товариства твори польського композитора Юзефа Ельснера та австрійського композитора Йоганна Рукґабера.

Честь стати першовиконавцями рідкісних опусів матимуть музиканти Луганського симфонічного оркестру, Муніципального хору «Гомін» і солістка Львівської опери Аліна Діденко. Артисти виступатимуть під батутою Івана Остаповича.

Поляк Ельснер та австрієць Рукґабер свого часу доклали чимало зусиль для формування й розвитку музичної професійної освіти у Львові. 1796 року відомий дириґент і композитор Ельснер заснував у місті Музичну академію – організацію, що передвістила появу в 1838-му Галицького музичного товариства. Практично одразу при Товаристві постав Інститут музики, а з 1853 року – консерваторія, якою керував піаніст, педагог і композитор Йоганн Рукґабер.

Історичний симфонічний концерт «Ельснер. Рукґабер» стане суцільним відкриттям, адже є першою подією з цілої низки симфонічних концертів у рамках проєкту Ukrainian Live, організованого Львівським органним залом. Команда протягом цього року планує провести кілька імпрез, на яких звучатиме рідкісна музика з полиць львівських архівів.

Не проґавте можливість стати першими. Ексклюзивно в Органному залі!

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу