Іван Малкович з оркестром, органний Бах, невідомий Ніно Рота: концерти Національного будинку музики у травні

79

У травні Національний будинок музики представить велику програму концертів органної, вокальної, камерної, хорової і симфонічної музики, що охоплює кілька століть розвитку музичного мистецтва

Кияни матимуть можливість відкрити для себе красу барокової музики в історично поінформованому виконавстві, наживо почути твори найвідоміших європейських композиторів ХІХ століття, а також познайомитися з творчістю всесвітньо відомих українських композиторів.

Магія мюзиклу та оперети. 6 травня, Київська опера

Приголомшливі твори найвідоміших композиторів усіх часів! Музика, що зворушує, надихає і вражає емоційною глибиною.

Жваві ритми та яскраві мелодії Леонарда Бернстайна, Ігоря Поклада, Ендрю Ллойда Веббера, що миттєво запам’ятовуються, переноситимуть вас то до ошатного Відня кінця ХІХ століття, то до гамірного Нью-Йорку середини ХХ століття.

Виконавці: Іванна Пліш (сопрано), Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Сергій Андрощук (тенор), Катерина Баженова (фортепіано), Камерний ансамбль «Київ-Брасс», Анатолій Баженов (скрипка).

Сенси: Любов. 7 травня, Андріївська церква

Завершальний концерт циклу «Сенси: Любов», який фахівці з історично поінформованого виконавства, колектив Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble, презентує у цьому сезоні. У ньому прозвучать твори барокових композиторів із попередніх програм.

 

Любов – найбільша рушійна сила, яка може зцілювати і бути джерелом світла в найтемніші часи. Перебуваючи на самоті, ми вчимося приймати і любити себе: сумуємо, коли ті, кого любимо страждають, коли не маємо від них жодних вісток з окупованих територій, і водночас із надією очікуємо це важливе і необхідне повідомлення. І як же ми радіємо, коли читаємо на телефоні: «Я ок». Ми закутуємося в любов споминами про дитинство й людей, що були для нас добрими чарівниками. І ту ж любов ми несемо своїм коханим.

Зрештою, любов до рідної землі – це те, що допомогло нам не впасти в перші дні повномасштабного вторгнення і допомагає боротися щодня, бо носіями любові є кожен із нас. Адже любов це і є саме життя.

У програмі твори: Томаса Талліса, Йоганна Вільгельма Гасслера, Клаудіо Монтеверді, Джованні Піккі, Єпіфанія Славинецького, Меалі, Йоганна Кріґера, Георга Філіпа Телемана, Йоганна Себастьяна Баха, Дмитра Бортнянського, Ротема.

NotaBene Chamber Group: Моцарт, Брух, Рота. 12 травня, 18:00. Національний заповідник «Софія Київська» («Хлібня»)

Учасники камерного ансамблю NB Chamber group – Юрій Немировський, Артем Полуденний, Роман Лопатинський – продовжують знайомити киян із найкращими камерними творами, написаними для кларнета, віолончелі та фортепіано.

«Kegelstatt Trio» Вольфганга Амадея Моцарта (1756–1791) переносить нас до середини XVIII століття, у час, коли кларнет вважався ще відносно новим інструментом і композитори щоразу шукали нові способи до його застосування. У тріо австрійському композитору вдалося по-особливому підкреслити плавність і мелодичність духового інструмента.

У циклі «Вісім п’єс для кларнета, віолончелі та фортепіано» німецького композитора Макса Бруха (1838–1920) ми почуємо певне узагальнення традиції віденського класицизму (Моцарта й Бетховена) та зрілого німецького романтизму (Шумана й Брамса).

Найбільша несподіванка програми – кларнетове тріо Ніно Роти (1911–1979). Легендарний кінокомпозитор, який більше відомий публіці музикою до популярних фільмів, також написав ряд опер, балетів, безліч камерних і симфонічних творів. Кларнетове тріо, що прозвучить у виконанні NB Chamber group, – лише маленька частина величезної спадщини італійського автора.

Романтична весна: Райнбергер, Шух, Бібік. 13 травня, Національна філармонія України

Liatoshynskyi Capella під керівництвом Андрія Сиротенка та органіст Харківської філармонії Станіслав Калінін представлять твори Йозефа Райнбергера (1839–1901), Михайла Шуха (1952–2018) та Валентина Бібіка (1940–2003).

У першому відділенні прозвучать твори німецького композитора, представника музичного романтизму: Концерт для органа з оркестром № 1 фа мажор і Меса для подвійного хору мі-бемоль мажор.

Друге відділення присвячене музиці харків’ян. Мальовничі сонористичні частини циклу «Хорові картини» Валентина Бібіка чергуватимуться з органними творами Михайла Шуха.

Іван Малкович та Liatoshynskyi Capella. 24 травня, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

До дня Слов’янської писемності й культури Liatoshynskyi Capella: Choir разом з українським поетом і видавцем Іваном Малковичем представлять програму «Музика слова».

Іван Малкович читатиме українські поезії XX–XXI соліть. Звучатимуть хорові твори Миколи Леонтовича, Станіслава Людкевича, Кирила Стеценка, Бориса Лятошинського на слова українських, сербських, словенських і македонських поетів.

Відзначимо, що поєднання поезії та класичної музики доволі органічне для Івана Малковича, який і сам має музичну освіту. У 1980 році він закінчив Івано-Франківське музичне училище (клас скрипки) і досі інколи виступає на абабагаламазьких презентаціях як скрипаль.

Орган нон-стоп: Бах. 26 травня, Національна філармонія України

Солістки Національного будинку музики Ірина Харечко та Ганна Бубнова представлять органні твори Йоганна Себастьяна Баха.

Ретельно підібрана програма продемонструє багатогранність і глибину композицій німецького майстра, починаючи від інтроспективних і філософських хоральних прелюдій до жвавих та радісних токат. Звісно ж, прозвучить найпопулярніший твір Баха для органа – Токата і фуга ре мінор!

Шуберт і Дворжак. Камерні твори. 27 травня, Будинок учених

Концерт складається зі знакових для музичного романтизму творів ХІХ століття.
Один з перших романтиків Франц Шуберт (1797–1828) написав свій Sonatensatz для фортепіанного тріо влітку 1812-го, коли йому було всього 15 років. Тоді він втратив місце у хорі Віденської імператорської капели через мутацію голосу, померла його матір.

Окрім маловідомого раннього твору Шуберта, виконавці представлять також його більш знаний твір «Notturno», написаний теж для фортепіанного тріо (фортепіано, скрипка, віолончель). Якщо ви фанат серіалів, то могли чути його у кількох епізодах третього сезону «Ганнібала».

Кульмінацією концерту стане виконання Фортепіанного квінтету № 2 (оp. 81) Антоніна Дворжака (1841–1904), який вважається одним із найвищих досягнень європейської камерної музики ХІХ століття. У масштабних чотирьох частинах чеський композитор вдало поєднує епічний розмах із проникливою лірикою й ритмічною винахідливістю.

Виконавці: Андрій Васін (фортепіано), Кирило Бондар (скрипка), Михайло Білич (скрипка), Андрій Чоп (альт), Микола Любенко (віолончель).

Києве мій. 28 травня, Андріївська церква

Запрошуємо корисно та цікаво відзначити День Києва!

Концерт солістів Національного будинку музики продемонструє усю пишноту вокальної творчості українських композиторів.

Музика, що випромінює пристрасть і красу, гармонійно поєднує фольклорні впливи та європейську музичну мову, – до програми увійшли опуси Бориса Лятошинського, Анатолія Кос-Анатольського, Ігоря Шамо, Олександра Білаша, Валенимна Сильвестрова, Мирослава Скорика та інших відомих українських митців.

Виконавці: Іванна Пліш (сопрано), Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Сергій Андрощук (тенор), Тамара Рой (флейта), Катерина Баженова (фортепіано).

За матеріалами пресрелізу