afisha

2 лютого на сцені Колонного залу імені Миколи Лиcенка Дмитро Ткаченко постане не лише як соліст-скрипаль, а й у новій ролі – художнього керівника Національного камерного ансамблю «Київські солісти». Після тривалої паузи колективом знову диригуватиме Володимир Сіренко

Відкриє концерт стилізована під барокову сюїта «Із часів Гольберга» норвежця Едварда Гріга. Композитор не копіював стиль XVIІ–XVІІI століть, він узяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно. Від початку сюїта існувала у версії для фортепіано, прем’єру якої композитор зіграв особисто на святкуванні 200-річчя письменника та філософа Людвіга Гольберга. Через рік автор створив оркестровий варіант для струнних.

Сучасна українська музика буде представлена творами Валентина Сильвестрова. Цикл «Тиха музика» належить до творів митця, у яких панує спокій, простота і тиха проникливість. У плинності «Вальсу» і двох «Серенад» «ковзають» тіні Франца Шуберта, Роберта Шумана, Генрі Манчині, розчиняючись у негучній і делікатній сильвестрівській метамузиці. «Гімн-2001» для струнного оркестру Сильвестров присвятив грузинському композитору Гії Канчелі, адже двох композиторів поєднувала багаторічна дружба, спільність світогляду та мистецької «оптики».

Центральний твір вечора – Концерт для фортепіано, скрипки і струнного квартету Ернеста Шоссона. Композитор прожив недовге життя і написав небагато творів, проте залишив про себе добру пам’ять і посів особливе місце в історії французької музики.

Концерт написаний у 1889–1891 роках і присвячений скрипалю Ежену Ізаї. Він відноситься до другого періоду творчості композитора, що характеризується визначальним впливом Сезара Франка, а у трактуванні концертного жанру через призму півторавікової традиції концерту як «змагання соліста з оркестром» – апелює до камерних концертних опусів Франсуа Куперена та Жана-Філіппа Рамо. Співвідношення ролей і смислове навантаження партій двох солістів і квартету трактуються по-різному, тож твір у різних епізодах наближується то до скрипкової сонати, то до струнного або й фортепіанного ансамблю.

Солюватимуть у цьому концерті Дмитро Ткаченко (скрипка) та Інна Солдатенко (фортепіано). Піаністка є лауреаткою і дипломанткою численних міжнародних конкурсів, нині працює викладачем кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України й веде інтенсивну концертну діяльність. Цей вечір – прекрасна нагода почути її на сцені Національної філармонії у такій блискучій музичній компанії.

За інформацією пресрелізу