У Львівському органному – світові премʼєри, особливі програми та концерти іноземних зірок

29

Місяць лютий 2024 року має 29 днів, а у Львівському органному залі заплановано 41 подію

Розпочнеться місяць із масштабних симфонічних імпрез.

3 лютого о 19:00 звучатиме легендарна Пʼята симфонія Людвіга ван Бетовена у виконанні Симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під керівництвом Такуї Шігешіти, дириґента з Японії.

10 лютого можна буде почути не менш легендарний «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта в інтерпретації Луганського оркестру, хору «Гомін» і солістів під дириґуванням Денієла Ханссона (Швеція).

18 лютого відбудеться світова премʼєра Симфонії № 3 Золтана Алмаші, яка отримала назву «Переможна». Написана на замовлення Львівського органного залу, симфонія прозвучить у виконанні Луганського філармонійного оркестру. Дириґуватиме Іван Остапович.

Також цього вечора на глядачів чекає ще одна премʼєра – вперше в Україні пролунає Концерт для фортепіано з оркестром Стаффана Сторма, солюватиме Андрій Макаревич.

20 лютого згадаємо героїв Майдану і трагічні події Революції Гідності. У роковини розстрілу на вулиці Інститутській у Києві в Органному пройде концерт «Сильвестров. “Майдан”». Хор «Гомін» під батутою Вадима Яценка відтворить хорову кантату, написану Валентином Сильвестровим під безпосередніми враженнями від тих подій.

24 лютого, у другу роковину початку повномасштабної війни, о 16:00 відбудеться особлива імпреза – «Жити! Два роки 10-літнього екзистенційного: слово та музика». То буде вечір поезії військового Володимира Тимчука під музичний супровід піаністки Любові Лукіної.

Того ж дня о 19:00 лунатимуть симфонічні полотна Йоганнеса Брамса, співзвучні буремному сьогоденню, у виконанні Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Мирослава Кріля.

У лютому у Львівському органному залі виступатиме багато запрошених солістів.

8 лютого у програмі «Фортепіано в чотири руки. Dovhan & Zubko Piano Duo» слухачі познайомляться із новою музикою, написаною здебільшого саме для дуету Петра Довганя та Наталі Зубко.

16 та 17 лютого «Шедеври органної музики» представить органістка з Ужгорода Ольга Чундак.

23 лютого лунатиме «Віртуозна органна музика» у виконанні Ольги Шпинди, яка наразі вчиться органній справі у Польщі.

25 лютого на шанувальників чекає «Європейська органна музика» від Наталії Лендєл з Ужгорода.

28 лютого на нашій сцені – «Польський віртуоз Ярослав Врублевський». Органіст із Варшави дасть єдиний сольний концерт у Львівському органному залі, щоб підтримати Україну та українців у часи страшної війни.

Також упродовж місяця відбудуться десятки органних концертів від солістів Органного – Світлани Позднишевої, Олени Мацелюх, Ольги Стрілецької, Віталія Дворового, Марка Новаковича.

Чарівні програми презентує піаніст Андрій Макаревич. А разом зі Світланою Позднишевою, Ольгою Стрілецькою та Меланією Макаревич він представить програму «Чотири роялі», – на сцені будуть одночасно чотири інструменти!

Заплановані дві події для дітей: 9 лютого о 19:00 сімейний органний концерт «Карнавал тварин», де батьки зможуть вільно почуватися поряд із дітьми, та 17 лютого о 14:00 «Граємо. Дитяча інтерактивна музична подія» – ідеальний формат для активних діток, котрі хочуть познайомитися з класикою весело та незабутньо.

Також, як завжди, на львівʼян чекають чудові концерти при свічках, а 10 лютого – «Екскурсія Органним залом».

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу