Міжнародний фестиваль у Харкові

58

Із 30 травня до 6 червня у Харкові триватиме Третій міжнародний фестиваль сучасної музики «Kharkiv contemporary-2015»

Цей щорічний форум нової музики народився завдяки ентузіазму його художнього керівника композитора Володимира Рунчака, якого підтримав директор Харківської обласної філармонії Юрій Янко. Співзасновниками фестивалю стали Національна всеукраїнська музична спілка, Концертна серія «Нова музика в Україні», Австрійський культурний форум і його директор Якуб Форст-Баттаглія. До них також долучилися Національна спілка композиторів України й цьогоріч – Посольство Азербайджану в Україні.

Інформаційними партнерами заходу є Українське радіо, «Українська музична газета», Національний портал академічної музики «Music-review Ukraine» і Національне газетно-журнальне видавництво, до складу якого входять, зокрема, журнал «Музика» і газета «Культура і життя».

Як підкреслив у буклеті Володимир Рунчак, «справу робили без жодної міністерської фінансової підтримки».

Упродовж тижня шанувальники матимуть нагоду прослухати два симфонічних, хоровий і чотири камерних концерти. «Характерною рисою фестивалю, – читаємо в буклеті, – є представлення українських композиторів та виконавців із багатьох регіонів нашої країни: Одеса, Київ, Харків, Львів». Звучатиме музика сучасних українських і зарубіжних композиторів у виконанні Академічного симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – Юрій Янко), Академічного хору імені В’ячеслава Палкіна Харківської обласної філармонії (художній керівник і диригент – Андрій Сиротенко), фортепіанного дуету «Kiev Pіano Duo» у складі Олександри Зайцевої та Дмитра Таванця за участю Поліни Нікітіної, ансамблю «Kharkov Guitar Quartet» (Сергій Гаркуша, Максим Троянов, Ірина Половинка, Андрій Брагін) та інших музикантів із різних міст України.

Концерти проходитимуть в Органному залі Харківської обласної філармонії. Початок щодня (окрім 1 червня) о 18.30.