
KharkivMusicFest добігає завершення, проте його останні акорди звучатимуть ще довго в серці міста. 10 червня у фінальний день KharkivMusicFest вперше прозвучить «Симфонія Незламності» українського композитора Олега Безбородька – новий музичний символ опору та стійкості
Твір виконає Національний президентський оркестр. Фестиваль проходить завдяки підтримці Благодійного фонду громади Харкова «Толока».
Національний президентський оркестр – унікальний військово-музичний колектив загальнонаціонального значення, який супроводжує найважливіші події країни на кшталт дипломатичних церемоній із Президентом – завітає до Харкова. Заснований 1991 року, оркестр встиг побувати в Парижі, Берліні, Вашингтоні, отримати «Золоту ліру» в Польщі й виступити на провідних європейських сценах поруч із найкращими світовими колективами. У його складі – і духова міць, і симфонічний масштаб, і камерна гнучкість, і джазовий драйв.
«Для нас виступ у Харкові – не просто концерт. Це акт солідарності, підтримки і подяки місту, яке тримається. Ми принесемо сюди музику, що лікує, говорить мовою надії, – розповідає Максим Гусак, директор Національного президентського оркестру. – Репертуар колективу охоплює твори від Баха та барокової музики до сучасних саундтреків і бродвейських мюзиклів. І Харків, місто сили і музики, заслуговує на цю повну палітру. На закритті прозвучить Третя (“Героїчна”) симфонія Людвіга ван Бетховена і “Симфонія Незламності” – твір 2024 року українського композитора Олега Безбородька».
«Головною темою “Симфонії Незламності” є стійкість українського народу перед лицем війни та вторгнення, а також людська здатність вистояти, попри будь-які труднощі, – говорить композитор, автор «Симфонії Незламності» Олег Безбородько. – І це є символічне завершення фестивалю, який ми присвятили пошуку Кодів відродження».
Нагадаємо, що фестиваль розпочався цьогоріч 2 травня виступом Національного ансамблю солістів «Київська камерата» з солістами – народною артисткою України, лауреаткою Шевченківської премії Богданою Півненко (скрипка), заслуженою артисткою України Катериною Супрун (альт) і Юліаном Мілкісом (кларнет, США).
Цьогорічна тема фестивалю – «Коди відродження» – реалізується не лише у форматі, а й у дії. Це діалог із містом, спогадами, переживаннями, музикою та людьми.
«KharkivMusicFest 2025 – про хитке сьогодення, в якому зберігається пам’ять минулого та народжується голос майбутнього. Про людей, які не залишили рідне місто, і про тих, хто повернувся. Місто, що вчиться слухати себе й світ. Усе, що ми зробили цього року, – не попри, а завдяки. Насамперед тим, хто підтримав, повірив, долучився, – зазначає Сергій Політучий, президент фестивалю. – Я вдячний команді фестивалю, яка тримала ритм, артистам, котрі погодилися приїхати в прифронтове місто, митцям, що зробили тишу змістовною, та кожному слухачеві. Ми продовжимо. Бо поки звучить музика – триває життя. А Харків іще має, що сказати».
Запрошуємо на останню фестивальну подію, але не останню в історії фестивалю. Бо далі буде…
За матеріалами пресрелізу