
Чи варто казати львів’янам і гостям нашого міста, що вони перебувають у дуже символічному просторі? Адже у Львові є неймовірно багато пам’ятних місць, пов’язаних із визначними постатями – відомими львів’янами, чиї імена вписані у світовий контекст. Однією з таких славних мешканок Львова є Соломія Крушельницька – оперна зірка світової музичної арени початку ХХ століття
Саме її дім, власницею якого вона була від 1903 до 1939 року, і став знаковим «місцем пам’яті» для львівської спільноти. Тепер у колишньому будинку співачки розташований Меморіальний музей Соломії Крушельницької, створений понад 30 років тому. Раніше доступною була лише частина колекції. Відтепер – для огляду буде відкрито всю експозицію!
«Ми з нетерпінням чекаємо, щоб знову широко відчинити двері нашого музею та поділитися оновленим простором, який розповідає про велич славетної співачки Соломії Крушельницької. Це результат великої праці та любові від усієї команди музею, і ми віримо, що кожен відвідувач відчує унікальну атмосферу цього дому й по-новому відкриє для себе надзвичайну історію, яку зберігають наші великі фонди», – говорить Тарас Демко.
«Експозиція музею розповідає про неймовірний артистичний світ співачки, сповнений світових тріумфів, захоплення критиків, обожнювання шанувальників оперного мистецтва. Але, очевидно, час наклав відбиток на цей експозиційний простір. Тому сьогодні, попри складні реалії воєнного часу, ми намагаємося виписати історію Соломії Крушельницької у новому експозиційному форматі», – пояснює головна зберігачка фондів Ірина Криворучка.
«В основу експозиції, – далі конкретизує вона, – автором якої є львівський митець Володимир Костирко, закладено ансамблевий принцип, що допомагає побудувати особливі зв’язки у даному меморіальному просторі. У новоствореній експозиції залишився незмінним основний “музейний текст” – історія успіху української співачки на міжнародній арені. Її допомагають розповісти знакові музейні предмети – фотографії Соломії Крушельницької у різних ролях, світлини найзнаменитіших оперних виконавців – постійних партнерів співачки на сцені, афіші вистав за її участю, відгуки міжнародної критики тощо.
Усі ці матеріали є частиною особистого архіву Соломії Крушельницької, який зберігається сьогодні у музейних фондах. І, насамкінець, прикладом особливої атрактивності у контексті нашого музею, а відтак прикладом значного емоційного впливу на відвідувачів є можливість послухати голос Соломії Крушельницької, що зберігся на старих архівних платівках початку ХХ століття».
Отже, 7 червня о 15:00 запрошуємо побачити, відчути й прожити історію – з першоджерел у стінах, що досі пам’ятають голос Соломії Крушельницької.
На вас чекатимуть коротка вступна промова від керівника Музею Тараса Демка та виступи колег, які працювали над оновленням простору. А також оглядова екскурсію музеєм. Вхід вільний.
За матеріалами пресрелізу
Фото надані Музеєм Крушельницької