«Коли цвіте папороть» Євгена Станковича транслюватиметься онлайн на весь світ

143

До 30-ї річниці Незалежності України виставу легендарної феєрії (фолкопери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери сайт Opera Vision транслюватиме вперше

Досі опери чи балети українських композиторів не були представлені для багатомільйонної аудиторії цієї міжнародної платформи, кількість переглядів якої щодня становить понад 10 тисяч користувачів.

Трансляція вистави відбуватиметься у вільному доступі до кінця року, починаючи з 20 серпня о 19:00 за центральноєвропейським часом (о 21:00 за київським) із доступними українськими та англійськими субтитрами. Також на сайті будуть представлені фото, відеотрейлер фолкопери-балету «Коли цвіте папороть», інтерв’ю з постановниками – композитором Євгеном Станковичем, диригентом Володимиром Сіренком і режисером Василем Вовкуном.

Сайт Opera Vision діє під патронатом Міжнародної асоціації «Opera Europa» та програми Європейського союзу «Креативна Європа» і транслює найновіші постановки понад 30-ти провідних оперних театрів європейських країн. До слова, у серпні сайт транслюватиме, окрім української фолкопери-балету Євгена Станковича, опери «Русалка» Антоніна Дворжака у постановці німецького театру Брауншвейга та «Поворот гвинта» Бенджаміна Бріттена Королівського театру Ла Монне / Де Мунт у Брюсселі (Бельгія).

Нагадаємо, що новітня прем’єра феєрії (фолкопери-балету) «Коли цвіте папороть» відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року і стала першою прем’єрою у програмі розвитку театру «Український прорив» генерального директора – художнього керівника Василя Вовкуна. Та до того часу опус пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала й сучасну хореографію.

Над новітньою постановкою працювали режисер Василь Вовкун, диригент Володимир Сіренко, художник Тадей Риндзак, художниця костюмів Ганна Іпатьєва, художник світла Дмитро Ципердюк, хормейстер Василь Коваль, балетмейстери-постановники Артем Шошин і Сергій Наєнко. У прем’єрних виставах брала участь народна артистка України Ніна Матвієнко. Її спів можна також почути у відеоверсії. Серед виконавців – тенор, соліст Львівської національної опери та провідних європейських театрів Михайло Малафій, а також хор, балет і симфонічний оркестр Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Безкоштовна трансляція феєрії (фолкопери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича на сайті Opera Vision: https://operavision.eu/en

Відеоанонс трансляції на сайті Opera Vision: https://www.youtube.com/watch?v=32VqyF6FASQ

Трейлер фолкопери-балету: https://www.youtube.com/watch?v=7huR4g0rFYA

За матеріалами пресрелізу

Фото Олени Храмової