«Waves»: тріо Наталії Лебедєвої і Лаура Марті

153

«Waves» («Хвилі») – програма тріо Наталії Лебедєвої за участю Лаури Марті – 31 липня була представлена чернігівській публіці у рамках джазових вечорів у затишному дворику обласного філармонійного центру

Чернігівці мали змогу наживо побачити проєкт, унікальний і за змістом, і за настроєм, і за виконанням.

Наталія Лебедєва – піаністка, композиторка, аранжувальниця, педагогиня. Музика її тріо – це джаз від класики до різних експериментальних напрямків.

Ім’я співачки й композиторки Лаури Марті також добре відоме любителям музики. Вона не раз брала участь і в джазових імпрезах, реалізованих у Чернігівському обласному філармонійному центрі.

Творча співпраця Наталії Лебедєвої і Лаури Марті має майже п’ятнадцятилітню історію. У 2007 році відома Наталія Лебедєва підтримала молоду українську артистку, тоді студентку Київської муніципальної академії музики імені Рейнгольда Глієра Лауру Марті. Юна співачка якраз займалася створенням джазового колективу, і Наталія Лебедєва вирішила допомогти їй у цьому.

Із часом професійні стосунки переросли у справжню дружбу. Багато спільних концертів, виступів на фестивалях, участь у гастролях і різноманітних акціях, спільних майстер-класах для музикантів-початківців… До слова, з останніми музикантки виступали і перед чернігівськими студентами.

У проєкті «Waves» співробітництво Наталії Лебедєвої і Лаури Марті отримало нове звучання – в усіх сенсах. Про те, як він починався, Лаура Марті роповідає: «Спочатку була музика. “Waves”, як суто інструментальну програму тріо Наталії Лебедєвої, я чула на Koktebel Jazz Festival. Після концерту підійшла до Наталії і сказала: “На «Waves” я пишу текст і співаю його!” Спершу вона “не чула” там вокалу, – мовляв, це інструментальна музика. Я сміливо написала тексти – їй сподобалося. І зараз це звучить саме так!»

«Waves» – не традиційна добірка пісень. Це композиція, що складається з менших блоків. Музичний настрій проєкту, у якому, крім Наталії Лебедєвої і Лаури Марті, взяли участь контрабасист Юрій Нацвлішвілі й барабанщик Ярослав Борис (до речі, вихованець чернігівського колективу «Поліські дзвіночки»), дуже різнобарвний.

Музикознавці відзначають непередбачуваність драматургії композицій: гіпнотичний мелодизм змінюється стрімкими ритмічними блоками, твори насичені яскравими й складними імпровізаціями вокалістки та інструменталістів. «Мені здається, нам вдається “достукатися” цією програмою до шанувальників джазу, – каже Наталія Лебедєва. – Ми завжди намагаємося її грати з хорошим настроєм».

У концерті, представленому чернігівським слухачам тріо Наталії Лебедєвої за участю Лаури Марті, прозвучали й нові композиції колективу.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм