Сьогодні, 29 вересня концертною прелюдією із символічною назвою «Молитва для нас – з вірою в життя» у Львові стартує один із найпотужніших фестивалів сучасної музики – «Контрасти».
Центральні заходи вже двадцять другого за ліком форуму триватимуть упродовж 30 вересня – 9 жовтня. Фестивальний марафон традиційно багатоплановий і насичений: до його програми окрім концертів включено зустрічі з композиторами, майстер-класи і спеціальний проект під назвою «Ніч Контрастів». За деяким винятком щоденна робота фесту спланована за сценарієм, який дозволяє охопити усі його жанрові складові. Зранку бажаючих запрошують до Арт-кав’ярні Квартира 35 на півторагодинну «Каву з композитором», а в обідню перерву – на «Ланч з новою музикою», по обіді можна відвідати майстер-класи у Львівській національній музичній академії; завершуватиме день вечірній концерт у Львівській філармонії.
Як того вимагає концепція форуму, «Контрасти 2016» – це контраст стилів і напрямів, творчих позицій і творчих облич. Вже самі кавові зустрічі з композиторами презентуватимуть такі різні постаті як Святослав Луньов і Дмітрій Капирін (Росія), Олександр Щетинський і Мілєн Панайотов (Бельгія), Олексій Шмурак і Peter Machajdík (Словакія) та ін.
Найвибагливіших львівських меломанів та гостів форуму можуть зацікавити, приміром, імпровізація з Олексієм Шмураком, Назаром Скрипником і Миколою Хшановським (6 жовтня о 13:00 в Арт-кав’ярні Квартира 35), або концерт Sed Contra Ensemble і Анжели Богаченко (відео-арт) з програмою до 90-річчя від дня народження Morton Feldman (5 жовтня о 19:00 у філармонії), чи «Короткий екскурс в музичну журналістику» від Мілєна Панайотова (4 жовтня об 11:00 в Арт-кав’ярні Квартира 35), а може – експериментальні проекти студентів-композиторів.
І звісно, не можна забути про «Ніч Контрастів», що триватиме у ніч з 1 на 2 жовтня у приміщенні філармонії. Скроєна у кращих традиціях чортопільських святкувань і СонОпер останніх часів, ця імпреза представить панораму музичних пошуків минулого і нинішнього віків. Можливо її родзинкою буде виконання о 22:00 у концертному варіанті «Історії солдата» Ігоря Стравінського в українському перекладі (здійснили Ганна та Михайло Янісіви), або ж – ХАТНЄГРАННЯ для електроніки з танцем та візуальним супроводом о 04:00.
Отже «Контрасти 2016» запрошують на Свято Воскресаючої Музики, яке (про це мимоволі починаєш думати, гортаючи сторінки електронного буклету) віднедавна прописалося у Львові.
Детальна інформація на http://contrastsfestival.wixsite.com/contrastsfestival/contrasts-2016
За матеріалами буклету підготувала Валентина КУЛИК