3 квітня на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка Національної філармонії України – велика і талановита музична династія у концерті-присвяті скрипалю Богданові Крисі
Пам’ять Музиканта вшанують артисти NSO of Ukraine / Національний симфонічний оркестр України, з яким була пов’язана уся його творча біографія, а також родина: племінник Тарас Криса – за диригентським пультом, син Орест Криса – альтист і невістка Тоня Криса – скрипалька.
У концерті з творів Вольфганга Моцарта, Богдани Фроляк і Ріхарда Штрауса звучатиме скрипка, на якій Богдан Криса грав більшу частину життя і яка стала його голосом у світі музики.
Скрипаль Богдан Васильович Криса народився 1948 року у Львові. Батько Василь Теофілович Криса й мати Марія Іванівна виховували трьох синів. Богдан був молодшим у родині. Старший брат Олег – усесвітньо відомий скрипаль, середній Роман – інженер.
Навчався у Львові, у Костянтина Михайлова та Олександра Вайсфельда, в Москві – у Валерія Климова та у Києві – в Олега Криси.
Ще студентом консерваторії, з 1971-го почав працювати у Національному симфонічному оркестрі України. Протягом творчого шляху працював у Національній опері, Квартеті імені Миколи Лисенка, був концертмейстером у Театрі опери та оперети міста Щецина, першою скрипкою квартету «Радоменсіс». 2002 року повернувся до НЗАСОУ й перебував на посаді концертмейстера до 2017-го.
У 1980-ті надзвичайною подією стало створення, виконання та запис платівки циклу концертів із творів Антоніо Вівальді, до якого долучилися тоді вже всесвітньо відомі скрипалі Олег Криса, Богодар Которович, Олег Которович і, звісно, Богдан Криса.
Окрім концертних виступів і концертмейстерства в оркестрі, музикант вів активну викладацьку діяльність. Його учні успішно працюють в Україні та за її межами.
Тяжка хвороба змусила Богдана розлучитися зі скрипкою. 2023 року в колі сім’ї він відійшов у кращі світи…
Цього вечора у філармонії звучатимуть: «Диптих» Богдани Фроляк, Концертна симфонія для скрипки та альта з оркестром Вольфганга Амадея Моцарта й Симфонічна поема «Життя героя» Ріхарда Штрауса. За диригентським пультом – Тарас Криса, соло на скрипці в оркестрі виконуватиме концертмейстер Національного симфонічного оркестру України, лауреат міжнародних конкурсів Максим Грінченко (скрипка).
За інформацією пресрелізу