puneyko

23 березня баяніст Роман Пунейко виконав на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру твори композитора Володимира Рунчака

Тур композитора й виконавця нині проходить містами України за підтримки Національної всеукраїнської музичної спілки в рамках концертної серії «Нова музика в Україні», фестивалю «День українського баяна і акордеона», конкурсу баяністів та акордеоністів «InterSvitaz accomusik» за сприяння місцевих закладів культури, зокрема, Чернігівського музичного коледжу.

Композиторські прийоми Володимира Рунчака називають новаторськими. У них панує експресія і щирість. «Митець знайшов баланс між стилістичними обмеженнями і новою творчою свободою», – підкреслюють фахівці. Його твори звучать на кращих сценічних майданчиках Великої Британії, Німеччини, Італії, США… Окрім того, він активно пропагує у світі твори колег – сучасних українських композиторів.

В авторському доробку Володимира Рунчака – вокально-симфонічні опуси, композиції для оркестру, хору, камерних складів, фортепіано… Окрема тема – твори для баяна і акордеона. Саме він свого часу започаткував концертну серію «Нова музика в Україні», а також заснував фестиваль «День українського баяна і акордеона», аби підняти рейтинг цих інструментів.

Композиції для баяна прозвучали у програмі молодого, але дуже відомого в Україні та світі баяніста Романа Пунейка. Роман – переможець і лауреат багатьох фестивалів і конкурсів. У його репертуарі – твори від світової класики до новітніх опусів сучасних авторів. На сцені філармонійного центру виконавець підкреслив те, що характерно для творчості Володимира Рунчака – силу, емоційність, відкрите бачення світу.

Прозвучали Соната № 1 «Passione», «У наслідування Шостаковичу», «Messa da Requiem», Китайський диптих № 2 українського композитора, а на завершення – Соната соль мінор Доменіко Скарлатті.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм