nomad-skrypka

Кліп-епос музикант присвячує всім воїнам, котрі боронять нашу землю та яких чекають удома

«У пошуках свого шляху, крізь марево завад, знайде себе й повернеться замріяний номад…»

Український рок-музикант і мультиінструменталіст Олег Скрипка вперше за 2 роки випустив новий відеокліп на пісню «Номад». Його вже можна подивитись на YouTube.

«Номад» – це емоційний військовий епос, який розповідає історію героя, воїна-мандрівника, що мріє повернутися додому, до себе. Відео – не лише візуалізація музичного твору, а спроба осягнути внутрішній світ героя та його нелегкий і непередбачуваний шлях, який, напевно, долає сьогодні кожен із нас.

Номадами віддавна називали кочівників, що мандрували світом. Але існують і сучасні номади: вони жертвують комфортом, стабільністю й затишком заради важливої мети. Номад – це романтичний узагальнений чоловічий образ, який, попри складні турбулентні часи, залишається вірним своєму Я та власним відчуттям.

«Це відео про кожного з нас, шлях кожного українця – козака-вояка, котрий усвідомлює: його головна місія зараз – оборона рідної землі. А Україна постає в образі жінки. Вона турботливо плете чарівну кольчугу, яка врятує воїна-мандрівника, – ділиться Олег Скрипка. – І ця подорож триває уже багато сторіч! Саме нашому поколінню випало її завершити, подолати північного змія, бо добро завжди перемагає зло. Так було, є і буде. Саме про це наш епос “Номад”. То – закон світобудови, близька, незупинна перемога добра».

Режисеркою кліпу стала Аліна Діанова, яка відома відеороботами для співаків Андреа Бочеллі (Італія), Девіда Фостера (Канада), гурту «Друга ріка» та інших. У процесі роботи над «Номадом» команда Аліни прагнула впровадити інноваційні прийоми у світ музичного кінематографа, частково використовуючи штучний інтелект. Це стало ключовим елементом для створення вражаючих візуальних ефектів і глибокого емоційного зв’язку з аудиторією.

«“Номад” – це алегорична подорож у світ українських міфів у контексті сучасних реалій. Ми відчуваємо, що кожен глядач знайде в цьому творі щось особливе, персональне і захопливе, – розповідає Аліна Діанова. – За ідеєю, мандрівник-герой, що прокладає свій тернистий шлях та зустрічається у битві із могутнім ворогом, перемагає лютого східного змія засобом магічної підтримки Матері – Землі, Коханої – Дружини, любові у всіх її проявах, створюючи неповторний і вражаючий наратив перемоги».

Унікальність музичного відео була досягнута в результаті тонкого художнього поєднання двох інноваційних технологій – віртуального виробництва та штучного інтелекту – задля створення візуальних ефектів і глибокого емоційного зв’язку з аудиторією.

Зйомки відбувалися у студії розширеної реальності й віртуального виробництва One Location xR studio, в процесі яких були використані фотореалістичні віртуальні простори як тло на LED екранах, межі яких були розсунуті й поєднані з насправді побудованими ландшафтними сценами, реквізитом і декораціями. Таким чином команда змогла створити масштаб і відтворити унікальні види гір, водоспадів, степів… Це було спробою помістити архетипічні образи героїв у відверто сучасний контекст.

Пісня «Номад» має й англомовну версію, орієнтовану на європейського та американського слухача.

Цьогоріч Олегу виповнюється 60 років. У Києві в концертному залі STEREO PLAZA запланований великий ювілейний вечір Олега Скрипки з НАОНІ.

Також у 2024-му виповнюється 20 літ від дня проведення першого Міжнародного фестивалю етнічної музики «Країна мрій».

Під відео глядачі вже залишають відгуки про нову відеороботу Олега Скрипки:

@alexmatery8232
“Дякую Вам за відео! Дякую усім Військовим, усім вам хлопці і дівчата за вашу тяжку героїчну працю! Слава ЗСУ! Слава Силам Оборони України!”

@InnaS-uf1lh
“Дуууже круто!!! Дякую за цю фірмову потужність! Разом до Перемоги! Слава ЗСУ!”

@KyiVika
“Як завжди, чудове, чуттєве виконання і символізм в кожному слові, зображенні. Обожнюю “ВВ” з перших концертів моєї неформальної юності, дякую! Все буде Україна!”.

@tetyanamykhayletska764
“Потужно. Сильно. Хай ця сила передається всім захисникам і тим, хто їх чекає вдома”.

@ir-yasn-5644
“Дякую за пісню. Всім Воїнам сил нищити погань та Божого захисту!Світла пам’ять полеглим, дякую”.

Посилання на відеокліп: https://youtu.be/NcHaysqp6Qo?si=uxWcSSXvrlMZTV0m

За матеріалами пресрелізу