zastavka

Грандіозний твір для симфонічного оркестру, хору та солістів, за який композиторка Богдана Фроляк отримала Шевченківську премію, знову звучатиме у Львівській філармонії!

У неділю, 12 травня о 19:00 запрошують почути масштабну композицію у виконанні Академічного симфонічного оркестру, заслуженої академічної капели України «Трембіта» під орудою Володимира Сивохіпа, а також відомих солістів Софії Соловій, Наталії Половинки та Степана Дробота.

Цю музику написано спеціально для виконавців, які виступлять на сцені. У 2014 році, під час перших кровопролитних подій Революції Гідності відома львівська мисткиня Богдана Фроляк отримала пропозицію директора Львівської філармонії Володимира Сивохіпа написати велику композицію на вірші українського Пророка правди.

В одному з інтерв’ю композиторка ділиться: «“Праведная душе…” – ніби пісня про Україну, складена з Шевченкових віршів. Умовно цей твір ділиться на три частини. Перша частина – це Україна. Друга частина – це жінка, мати, доля. Третя – Шевченковий рай. Це – “Зоре моя вечірняя”, “Сонце заходить” і “Заповіт”. Центральною для себе, тихою кульмінацією я вважаю вірш “Нехай я заплачу, нехай свою Україну я ще раз побачу”».

Тому другий особливий привід цього вечора – вшанування жінки-матері. Не випадково у філософському осмисленні Шевченка образ України символізує матір, – багатостраждальну, але віддану берегиню своїх численних дітей. Цю подію музиканти присвячують українським матерям, які втратили дітей під час війни з російським окупантом.

За інформацією пресрелізу