benninhoff-chernihiv

У суботу, 11 травня, в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм відбудеться знакова й безумовно варта уваги подія – концерт «Лірична симфонієта України», в рамках якого відбудеться прем’єра твору сучасного німецького композитора Ортвіна Беннінгоффа «Лірична симфонієта»

Виконавці: камерний оркестр Чернігівського музичного коледжу «Камерата Чернігів», художній керівник – Ортвін Беннінгофф, хор Чернігівського музичного коледжу, диригент – народна артистка України Марина Гончаренко, Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру, художній керівник – Ігор Найдьон і солісти. Диригент – Ортвін Беннінгофф.

У програмі також прозвучать твори фінського композитора Яна Сібеліуса (1865–1957) – «Романс», «Impromptu» («Експромт») та «Andante Festivo» й Меса до мажор австрійця Франца Шуберта (1797–1828).

Ортвін Беннінгофф народився 1946 року у Німеччині й виріс в невеликому місті Оберхаузені. Писати музику почав ще в юнацтві, 12 річним. Закінчивши музичну школу, вступив до Robert–Schumann–Hochschulinstitut у клас церковного музиканта (орган), паралельно беручи уроки співу й диригування. Після випуску викладав в університеті міста Дуйсбурга на факультеті мистецтв і музики (Kunst und Musik Fakultät). Зараз активно гастролює як територією Німеччини, так і за кордоном: Англія, Швейцарія, Польща, Нідерланди, Іспанія, США, Україна.

У 1994 році Ортвін Беннінгофф взяв участь в одному з фестивалів німецько-української музики в Києві, що стало першим знайомством митця з Україною. Потім композитор не раз приїздив до нашої Батьківщини як у зв’язку з роботою, так і для відпочинку.

Ортвін Беннінгофф познайомився з багатьма видатними українськими митцями, довгі роки товаришував із ними: композиторами, народними артистами України Левком Колодубом, його дружиною, Жанною Колодуб, харків’янином Володимиром Птушкіним, заслуженим діячем мистецтв і директором Чернігівського фахового музичного коледжу імені Левка Ревуцького Володимиром Суховерським та іншими непересічними постатями.

Сьогодні Ортвін Беннінгофф активно допомагає і підтримує Україну, проводячи численні благодійні концерти по всій Німеччині, популяризує музику українських композиторів.

Тетяна НЕВАЛЬОННА