kamer-concert

Неймовірна творча колаборація двох прославлених академічних колективів Чернігівського обласного філармонійного центру – Симфонічного оркестру «Філармонія» (художній керівник і головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) та Камерного хору імені Дмитра Бортнянського (художній керівник і головний диригент Іван Богданов) – подарувала поціновувачам камерної музики чудовий вечір

26 лютого на головній музичній сцені Чернігова відбувся концерт, котрий надовго залишиться в пам’яті слухачів як потужний емоційний заряд, отриманий від блискучого виконання творів Георга Фрідріха Генделя, Шарля Гуно та Антоніо Вівальді.

У першому відділі концерту у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» (диригент – Михайло Скидан) прозвучали Соната для флейти та клавесина ля мінор, Op. 1, № 4 німецько-англійського композитора Георга Фрідріха Генделя та «Маленька симфонія для духових» французького композитора Шарля Гуно. Для обох творів характерні ліризм, виразна образність і наскрізний драматургічний розвиток.

Другий відділ став справжньою родзинкою музичного вечора. Вперше за багато років у єдиному мистецькому проєкті об’єднались Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» (диригент – Михайло Скидан) та Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського (диригент – Ігор Найдьон). Музиканти представили духовну кантату «Глорія» геніального італійського композитора Антоніо Вівальді – найвизначнішій твір у жанрі християнської духовної музики в музичній спадщині композитора.

До 1930-х років кантата вважалася втраченою і лише випадково була виявлена на монастирському розпродажу в італійському П’ємонті. І в наш час «Глорія» є одним із найчастіше виконуваних творів у світі. Його звучання надихає, вселяє віру в життя й наповнює душу любов’ю. Саме тому виконання цього безсмертного твору на сцені філармонійного центру – фактично на роковини початку широкомасштабної війни – стало символом незламності українців, їхньої віри у перемогу над злом, у торжество життя над смертю. Слухачі стоячи аплодували музикантам і довго не відпускали їх зі сцени.

У «Вечорі камерної музики» взяли участь солісти академічного симфонічного оркестру «Філармонія»: флейтисти Андрій Будзяк, Вікторія Якушева, Павло Шевчук, кларнетисти Дмитро Шевченко й Марина Карпенко, а також Родіон Тишкевич (фагот), Олексій Слуцький та Олександр Потебня, Сергій Солдатенков (тромбон), Ольга Шадріна (фортепіано, чембало) і солістки Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського Алла Тарасова, Наталія Губко, Олена Сєроштанова (сопрано) та Єлизавета Лудінова (мецо-сопрано).

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм