kurbas-maysterni

14 грудня Міша Правильний і Денис Прокопенко презентували трек на тексти Леся Курбаса в рамках проєкту Харківської резиденції «Слово» (Харківський ЛітМузей)

На тлі бурхливих і трагічних подій цього року майже лишилося поза увагою 100-річчя від створення Мистецького об’єднання «Березіль» (МОБ). Проте це явище варте того, щоб про нього говорити. Саме «Березіль» свого часу змінив уявлення про український театр, довів його конкурентоздатність та оригінальність, встановлював зв’язок зі світовим мистецтвом.

Діяльність МОБу не обмежувалася театральними виставами. Структура об’єднання включала різноманітні майстерні, лабораторії, станції для саморозвитку, навчання, досліджень та експериментів.

«Все почалося з ідеї перевидання книги “Філософія Театру” – збірки текстів Леся Курбаса. Я одразу зрозумів, до кого йти з цієї пропозицією…» – каже Микола Набока.
Харківська резиденція «Слово», актор Микола Набока та видавець Олександр Савчук об’єднали зусилля з метою переосмислення і популяризації постаті Леся Курбаса.

До проєкту запросили також Мішу Правильного, журналіста й музиканта і Дениса Прокопенка, які створили трек на тексти Леся Курбаса з книги «Філософія Театру».

«Мені спочатку здалось це дивним – Лесь Курбас і реп. Але коли взяв щоденник, виявилось, що можна брати якісь шматки його слів і навіть не змінювати їх, тобто ритмічно він писав такими словами і таким чином, що це можна брати й відправляти на біт, майже нічого не змінюючи. Я просто взяв цитати і переклав на реп. Це зайняло в мене кілька днів», – розповідає автор репу Міша Правильний.

Побачити створений ними аудіовізуальний проєкт можна на youtube каналі резиденції — https://youtu.be/65EPrf_RV4U

Проєкт реалізується Харківською резиденцією «Слово» спільно з культурними менеджерами Веронікою Скляровою і Олександром Фоменком, за медіапідтримки Львівської міської ради.

Виставка триває з 14 грудня 2022 до 4 січня 2023 року.

У рамках проєкту проходить назка лекцій і воркшопів, повна програма подій доступна за посиланням.

Проведення виставки «Курбас. Майстерні» стало можливим завдяки підтримці приватних донорів, а також Одрі Розі, яка повинна була взяти участь у Харківській резиденції «Слово» у вересні 2022.

Олександра КІСЕЛЬ

Фото Олексія ЮРЧЕНКА