sokolov-tavadros

22 грудня Національний камерний ансамбль «Київські солісти» запрошує до Колонного залу імені Миколи Лисенка Національної філармонії України на унікальну зустріч з усесвітньо відомим скрипалем Валерієм Соколовим і австралійським виконавцем на уді Джозефом Тавадросом

Валерія Соколова, колишнього харків’янина, київська публіка добре знає. Цей молодий музикант зараз по праву входить до десятки найкращих скрипалів світу. Йому присвячують твори найвідоміші композитори, він широко гастролює по всіх континентах. Віднедавна Валерій опікується Національним камерним ансамблем «Київські солісти» – дітищем славетного Богодара Которовича.

Валерій Соколов

Для цього проекту Соколов і запросив свого друга Джозефа Тавадроса, який в Україну завітав уперше. Тож розповімо про нього докладніше.

У свої 33 роки Джозеф Тавадрос, народжений в Єгипті, є одним із провідних світових виконавців і композиторів. Він – віртуоз різноманітності та чутливості, відомий блискучою технікою, глибокою музикою і життєрадісним стилем виконання. Його прагнення розширити межі музичного мистецтва стало імпульсом до співпраці з багатьма знаними музикантами.

У 1986 році він отримав медаль від прем’єр-міністра Нової Зеландії за розвиток культури і мистецтва. Також його нагороджено Орденом Австралії за внесок у розвиток музики і композиторства в 2016-му. Музикант-популяризатор уду в сучасній західній культурі, був визнаний і в арабському світі, виступивши на Міжнародному конкурсі удистів у Дамаску в 2009 році та взявши участь у першому Уд -фестивалі в Стамбулі у 2010-му.

Він гастролює в Європі, Америці, Азії та на Близькому Сході. Співпрацює з відомими виконавцями, такими як Закір Хуссейн, Султан Хан, Бела Флек, Джон Аберкромбі, Джон Патітуччі, Джек Де Джонетт, Річард Бона, Рой Ейєрс, Джой ДеФранческо, Ховард Джонсон, Жан Луї Матіньє, Іврі Гітліс, Крістіан Ліндберг, Ніл Фінн, Брати Григорян, Кейт Міллер-Хейдке і Кеті Ноунен. Він виступав і зробив записи з Річардом Тоньєтті й Австралійським камерним оркестром. Постійно виступає з Сіднейським, Аделаїдським і Західноавстралійським симфонічними оркестрами.

Джозеф Тавадрос

Джозеф Тавадрос – перший і єдиний австралійський композитор, який виступав і зробив записи своїх творів з престижним оркестром Академії давньої музики в Лондоні. В цілому він записав 14 CD, отримав 12 номінацій і 3 нагороди ARIA (Австралійська асоціація рекордс-індустрії) за кращий світовий музичний альбом.

У середині 2016 року Джозеф переїхав із Сіднея (де жив з 1986 року) до Лондона і нині поділяє свій час між двома містами. Тавадрос співпрацює з британськими та європейськими виконавцями, включно з Симфонічним оркестром BBC. У березні 2017-го Джозеф виконував свої твори з Симфонічним оркестром ВВС у Дубайському оперному театрі, а його джазовий квартет представив новий CD «Late Night at Proms». 4 травня відбулася прем`єра першого концерту Тавадроса для уду та оркестру з Симфонічним оркестром Мельбурна в Melbourne Recital Centre. У червні Джозеф виступив на фестивалі O / Modernt у Стокгольмі, на Marylebone Music Festival в Лондоні та в Lakeside Arts Centre у Ноттінгемі.

Програму київського концерту складено цілковито з творів Джозефа Тавадроса. Тож на слухачів очікують незабутні враження.

Початок о 19 годині.

За матеріалами прес-релізу