Akademgorodok

Днями в Україні стартував проект Лабораторія перформативних медіатехнологій «I-Reflections Lab: особистість у медіапросторі» від відомого хореографа і перформера Марії Пяткової

Режисер мультимедійних проектів із багаторічним досвідом створення танцювальних, імпровізаційних і медіа-вистав по всій Європі приїде до України, аби навчити наших митців працювати з найсучаснішими техніками перформативного мистецтва.

«I-Reflections Lab» ініційовано Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Партнер проекту – Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.

До безкоштовної участі у «I-Reflections Lab» запрошуються художники, що працюють з рухом і танцем, актори, режисери, відеохудожники, оператори, фотографи і всі, кого цікавить перформативне використання медіатехнологій.

Проект має кілька етапів. Для участі у відборі необхідно подати анкету-заявку не пізніше 20 серпня. Після відбору 15 щасливчиків будуть запрошені до участі у воркшопах. Майстер-класи від режисера Марії Пяткової і медіахудожника Євгена Ващенка проходитимуть 25–28 вересня у столиці в Інституті проблем сучасного мистецтва. Там же 29 вересня відбудеться відкритий показ робіт учасників у ході інтерактивної медіавиставки «i-Reflections».

Хореограф-постановник Берлінского мультимедійного театру Рost theatre, автор проекту «I-Reflections Lab» Марія Пяткова зазначає: «Робота з мультимедіа на сцені набирає все більшої популярності в світі. Адже сучасне суспільство, як і сучасний театр, уже навряд чи можна уявити без їхньої участі. Мультимедійні технології – стандартний і досить потужний інструмент при створенні театральних або танцювальних вистав і перформансів, виставок та інсталяцій. При цьому вирішальними для якості вистави стають не технічні хитрощі, а вміння грамотно застосувати технології в контексті сучасного спектаклю, не втомлюючи при цьому глядача і акторів численними ефектами».

У рамках Лабораторії учасники вчитимуться працювати з проекціями, камерами і сенсорами. Познайомляться з сучасними техніками відео- та фотозйомки, роботі з візуальним контентом і технологією захоплення руху (Motion Tracking). Створюватимуть власні медіаінсталяції/перформанси на теми, пов’язані з цифровою репрезентацією особистості.

Під час воркшопів розглядатимуться питання: які можливості відкривають технології для креативної реалізації? як зробити, щоб техніка підтримувала артиста, а не «забирала» увагу на себе? наскільки змінюється робота перформера в мультимедійному спектаклі?

Довідка

Перфо́рманс (від англ. Performance – вистава, спектакль, виступ) – одна з форм акціоністського мистецтва, в якій художнім твором вважається осмислена дія митця, за котрим публіка спостерігає у режимі реального часу. При цьому глядачі можуть не тільки спостерігати, а й ставати безпосередніми учасниками дійства.
Той, хто виконує перформанс, називається перфомером.

Ключовою для перформансу є постать, можна навіть сказати саме тіло художника, актора. Головна функція – заклик до оновлення і змін у сприйнятті й мисленні.
Гадаємо, що проект може зацікавити й музикантів, котрі працюють у напрямку синтезу мистецтв, зокрема й у сфері перформансу.

За матеріалами прес-релізу, наданого прес-службою НСТДУ