Легендарні «Пори року» Вівальді звучатимуть в Органному

305

13 й 16 липня солісти Львівського органного залу – скрипаль Адріан Боднар та органістка Світлана Позднишева виконають найвідоміші твори італійського композитора Антоніо Вівальді

Цикл концертів «Пори року» – найвідоміше творіння композитора. Не дивно, що й в Органному ця концертна програма дуже популярна! У чому феномен?

Можливо справа у виконавцях? Як Адріан, так і Світлана однаковою мірою поєднують у виконавстві професіоналізм і чуттєвість. Кожен із них – успішний концертуючий музикант, екстраординарна творча особистість.

Проте в дуеті кожен із них розкривається по-особливому. Не варто забувати й про специфіку музичних інструментів: ніжну скрипку і могутній орган. Неймовірне поєднання тендітності й величі!

Мабуть секрет у добре скомпонованій концертній програмі? Окрім циклу «Пори року», музиканти виконають Сонату до мажор Максима Березовського. Адже без музики українських композиторів зараз не обходиться жоден концерт в Органному.

«Браво, Адріан і Світлана! Браво, Вівальді! Браво, Органний!» – ділиться враженнями після концерту Тетяна з Миколаєва.

«Під час імпрези я відпочиваю душею. Як же гарно звучить скрипка з органом… Я знову й знову повертатимусь сюди, щоб зануритись у цю атмосферу», – каже Олена зі Львова.

А може справа у постаті композитора чи його музиці? Італієць Антоніо Вівальді став автором понад сорока опер, кантат, ораторій, був неперевершеним композитором і скрипалем. Він вважається одним із найуспішніших авторів епохи бароко, адже передбачив у музиці чимало засад класицизму. Ще за життя отримав широке визнання по всій Європі.

Цикл «Чотири пори року» («Le quattro stagioni») увійшов до світової музичної спадщини як один із найвидатніших. Його фрагменти сьогодні часто звучать не лише на музичних сценах: їх можна почути на великих кіноекранах, у серіалах, рекламних роликах, театральних постановках і навіть комп’ютерних іграх.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За матеріалами пресрелізу