Leopolis Jazz Fest святкує 10 років. Приєднайтеся до Birthday Live!

105

У червні 2011 року відбувся перший Alfa Jazz Fest (із 2017-го Leopolis Jazz Fest) у Львові. До 10-ліття ювілею фестивалю 4–7 червня відбудеться пряма трансляція концертів різних років

Записи демонструватимуться лише раз на офіційному каналі Leopolis Jazz Fest у YouTube і не публікуватимуться в мережі.

За період карантину весь світ навчився жити онлайн і навіть віртуально святкувати дні народження. Запрошуємо всіх, хто любить джаз, 4–7 червня 2020-го приєднатися до Leopolis Jazz Fest. Birthday Live і відзначити день народження фестивалю разом! Leopolis Jazz Fest зробить relive прямих трансляцій виступів, які відбулися в різні роки фестивалю. Музиканти активно підтримали ідею відтворити атмосферу фестивалю онлайн і дали дозвіл на показ їхніх концертів.

Прямі трансляції імпрез 4–7 червня відбудуться за підтримки генеральних спонсорів: Mastercard, Київстар, Borjomi.

Графік Leopolis Jazz Fest. Birthday Live:

4 червня (четвер)

19:00

YELLOWJACKETS (США)

Концерт знаменитого американського квартету відкриє Leopolis Jazz Fest. Birthday Live. Музиканти працюють на стику двох жанрів – електричного ф’южн і сучасного акустичного джазу. Yellowjackets – неодноразовий номінант і володар премій Греммі.

21:00

MARIO BIONDI (Італія)

Соул-вокаліст Маріо Біонді, чий голос нагадує знаменитого Баррі Вайта, продовжує традиції зірок «філадельфійського соулу» 1970-х років і є одним із найяскравіших представників цього жанру в Європі.

5 червня (п’ятниця)

19:00

MARE NOSTRUM: Paolo FRESU – Richard GALLIANO (Італія–Франція)

Італійський трубач Паоло Фрезу, французький акордеоніст Рішар Гальяно і шведський піаніст Ян Лундгрен – це тріо Mare Nostrum (назва Середземного моря у давніх римлян). Такі різні виконавці створили симбіоз культур, спадщин і світоглядів, знайшли гармонію у поєднанні тембрів інструментів і стали однією з найпопулярніших груп Європи. На жаль, піаніст Ян Лундгрен не зміг відвідати концерт у Львові, та через це виступ дуету став унікальним за тонкою і чуттєвою енергетикою.

21:00

CHUCHO VALDÉS QUARTET (Куба–США)

Чучо Вальдес – кубинський піаніст, композитор і аранжувальник, володар шести Греммі й трьох латинських Греммі, один із найвпливовіших афро-кубинських музикантів в історії, засновник, музикант, композитор і аранжувальник знаменитої кубинської групи Irakere (1973–2005). Багато гастролює, викладає, а на карантині часто виходить у прямі ефіри, чим тішить шанувальників.

6 червня (субота)

19:00

CHINA MOSES (США)

Чайна Мозес – відома американська вокалістка, дочка знаменитої джазової співачки Ді Ді Бріджвотер і Гілберта Мозеса. Перші альбоми принесли їй успіх і популярність на французькій соул- і поп-сцені, а платівка «Crazy Blues» увійшла до рейтингу «100 найкращих альбомів 2013 року» за версією британського видання Times. Паралельно з кар’єрою співачки і бек-вокалістки працює ведучою на радіо у Франції.

21:00

ETIENNE MBAPPE&THE PROPHETS (Франція)

Етьєн Мбаппе – відомий камерунський бас-гітарист і композитор, який живе у Франції. «Моя музика натхнена подорожами, людьми, яких я зустрічаю; це кольори, які я бачу, запахи, які я відчуваю, це сміх та іноді біль… Ми живемо в складному світі. Єдине чого мені хочеться – донести радість і взаєморозуміння через мою музику».

7 червня (неділя)

19:00

STEFANO BOLLANI – Napoli Trip (Італія–Франція)

Стефано Боллані – віртуозний італійський піаніст, композитор, співак і телеведучий. Napoli Trip – це студійний і концертний проєкт, який виник завдяки великій любові Стефано Боллані до Неаполя. Та любов зародилася ще в дитинстві, коли одинадцятирічний піаніст відкрив для себе великого італійського музиканта, яскраве джерело натхнення – Ренато Карозоне.

21:00

GORDON GOODWIN’S BIG PHAT BAND (США)

І фінальним акордом Leopolis Jazz Fest. Birthday Live стане концерт багаторазового номінанта і володаря Греммі, чудового Gordon Goodwin’s Big Phat Band. Він був заснований успішним композитором і аранжувальником Гордоном Гудвіном. Музикант зібрав у Big Phat Band справжніх професіоналів, музикантів-універсалів, здатних виконувати будь-яку музику – свінг, латинський джаз, блюз, класику, рок.

Нагадуємо, що ювілейний Х Фестиваль був запланований на 25–29 червня 2020 року у Львові. Рішення про перенесення було прийнято через пандемію COVID-19. Нові дати фестивалю – 24–28 червня 2021 року (четвер–понеділок).

За інформацією прес-релізу

Головне фото Романа ПИЩИКА