У час війни «Лятошинський тріо» продовжує робити те, що вміє найкраще, задля підтримки України на культурному фронті
Сьогодні молоді першокласні музиканти об’єднались із видатною, зірковою українською оперною співачкою Вікторією Лук’янець у спільній меті – популяризації творів українських композиторів у світі. Цю важливу місію тріо реалізує під опікою імені Бориса Лятошинського.
Твори українських композиторів стають голосами тих, кому зараз необхідно бути почутими як нікому – українцям, котрі страждають від російського вторгнення і жахливого насильства. Саме тому головним завданням музикантів є збір коштів для психологічної та матеріальної підтримки земляків – жертв насильства з боку окупантів.
Артисти наголошують: «Мусимо говорити про тих, хто не має змоги й сил заявити про свої трагедії, аби привернути увагу небайдужих, а також тих, від кого залежать пошук і покарання винних. Ми повинні казати за тих, хто вразливий. Через можливість слухати музику відкритим серцем, сподіваємось, буде відчутний їхній біль та усвідомлена цивілізованою Європою уся глибина темряви, в яку їхні душі помістив російський солдат. Музика завжди рятувала й відновлювала зранені серця. Ми прагнемо, аби наша музика вивела ці нещасні душі знову до світла і подарувала надію».
«Для мене великим щастям у цей важкий історичний час стало знайомство і співпраця з прекрасним молодим колективом “Лятошинський тріо”, – наголошує Вікторія Лук`янець. – Від неї я очікую нових творчих і людських вражень, імпульсів для подальшого творчого життя, а також збагачення репертуару: Скорик, Сильвестров, Станкович, Лятошинський… Я надзвичайно щаслива готувати таку цікаву програму».
І в мирний час, і тепер, популяризуючи твори українських композиторів, «Лятошинський тріо» поширює знання про українське мистецтво і традиції. А ще – чинить опір російській агресії на провідних європейських музичних сценах, яка обрала мистецтво адвокатом своїх злодіянь і підступно ввела в оману усю Європу й світ.
Сьогодні ж, нарешті, має зазвучати Україна. І не тільки, аби створити креативний простір для налагодження культурних зв’язків із Європою, а й для встановлення історичної справедливості щодо закритих або вкрадених колоніальною культурною політикою імен, витворів, явищ українського мистецтва.
Бенефіс-концерт «Лятошинський тріо» з Вікторією Лук`янець (сопрано): 29 травня (11:00) – Burg Feistritz, Файмтріц-Ам-Вексель, Австрія; 31 травня (19:00) – Palais Ehrbar, Відень, Австрія.
У програмі – твори Йоганна Себастьянв Баха, Франца Шуберта, Ірини Кириліної, П’єтро Масканьї, Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова.
Бенефіс-концерт «Лятошинський тріо»: 6 червня (18:30) – Johann-Joseph-Fux Консерваторія, Грац, Австрія.
Концерт презентує Австрійське товариство сучасної музики (Österreichische Gesellschaft für zeitgenössische Musik) www.oegzm.at
У програмі – твори Бориса Лятошинського, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Гернота Шедлбергера, Мінг Ванг.
7 червня (18:30) – Центр Арнольда Шенберга, Відень, Австрія.
Концерт презентує Австрійське товариство сучасної музики (Österreichische Gesellschaft für zeitgenössische Musik) www.oegzm.at
У програмі – твори Арнольда Шенберга, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Гернота Шедлбергера, Мінг Ванг.
19 червня (19:00) – Atrium Na Žižkově, Прага, Чехія.
У програмі – твори Антоніна Дворжака, Бориса Лятошинського, Валентина Сильвестрова.
Офіційна сторінка у FB: https://www.facebook.com/lyatoshinskytrio/
Усі зібрані кошти будуть перераховані у The Kharkiv Charitable Community Foundation «TOLOKA».
Благодійний «Фонд громади Харкова “ТОЛОКА”» (The Kharkiv Charitable Community Foundation «TOLOKA») створений у 2016 році з метою сприяти підвищенню значимості Харкова як культурної столиці, місця зосередження креативних і актуальних ідей. Напрямки діяльності: сприяння розвитку культури в усьому її розмаїтті, підтримка культурних проєктів; створення належних умов для реалізації громадських ініціатив в галузі освіти, обміну знаннями, ідеями, досягненнями; налагодження системної роботи з розвитку благодійності в громаді шляхом популяризації ідей філантропії, розвитку культури взаємодопомоги, мотивації і підтримки проявів добротворчості. Фонд фінансується місцевим бізнесом і приватними донорами, а також грантами.
За інформацією пресрелізу
На головному фото – зал Ehrbar, Відень, Австрія.