Лістівські дні в Органному залі

50

Два концерти з творів Ференца Ліста підготував соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич

До Дня народження угорського композитора Ференца Ліста Львівський органний зал готує два концерти з особливими програмами. 22 жовтня звучатиме віртуозний цикл «Трансцендентні етюди», а 28 жовтня – транскрипції Ліста. Обидві програми виконає піаніст Андрій Макаревич.

«Трансцендентні етюди» – цикл із 12-ти фортепіанних творів, написаних Ференцом Лістом 1852 року. Цікаво, що один з етюдів має назву «Мазепа». Україна відіграла велику роль у житті Ліста. Віртуозний піаніст перебував на наших землях із 1847 до 1848 року, дав багато концертів і відвідав 11 міст, у тому числі Львів. Його подорож Україною принесла йому велике кохання – Кароліну Вітгенштейн. Тут він написав цикл п’єс «Колоски у Воронинцях», дитячі п’єси.

Трансцендентні етюди – це блиск, міць, розмах, передача найтонших нюансів почуттів. Тут стирається грань між виконавцем і музикою. Щоб зіграти всі 12 етюдів поспіль, потрібні неабияка витримка, майстерність і навіть фізична сила.

Андрій Макаревич із трансцендентними етюдами – на «ти». Він уже виконував цикл у Львові. Та й узагалі творчість Ліста Макаревичу надзвичайно близька. У репертуарі піаніста багато довершених лістівських творів. Саме завдяки Макаревичу в Україні вперше прозвучав Третій концерт для фортепіано з оркестром Ліста.

У другому концерті 28 жовтня музикант виконає фортепіанні транскрипції, створені Ференцом Лістом.

Ліст, як відомо, блискуче виконував на роялі найяскравіші симфонії, увертюри, оперні сцени та камерну музику геніїв минулих епох і сучасників. Багато його оригінальних аранжувань народилося з імпровізацій. Свого часу така креативність і запаморочлива техніка Ліста приводила публіку у захват.

На концерті Андрія Макаревича у Львові звучатимуть транскрипції творів Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетховена, Франца Шуберта, Фридерика Шопена, Гектора Берліоза та Вінченцо Белліні.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За матеріалами пресрелізу