lviv-don-zhuan-repetytsiya

На сцені Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться прем’єра вистави «Дон Жуан»

Оновлена опера, яка увійшла до програми «Український прорив» генерального директора та художнього керівника театру Василя Вовкуна, здивує глядачів сучасним прочитанням відомого твору. Нова постановка опери «Дон Жуан» є абсолютно унікальною. Під час підбору артистів на цю виставу вперше був проведений всеукраїнський кастинг на основні партії.

«В опері “Дон Жуан” виступатимуть співаки не лише Львівської опери, а й солісти з Одеси, Києва, Дніпра… На сцені виступатимуть лише найкращі», – пояснює режисер-постановник Василь Вовкун.

Для якісної постановки твору з майстер-класами приїжджала відома українська оперна співачка Ольга Пасічник, яка концертує по всьому світу. Вона працювала з солістами вистави, щоб «відшліфувати» їхню італійську вимову.

Окрім вокальних партій, велика увага прикута до балетних сцен. Для їхньої постановки театр запросив відомого хореографа з Італії Марчелло Алджері. Його невичерпна фантазія проглядається у кожному па, тому опера буде пронизана неперевершеними танцями.

«Марчелло працював з нашими артистами балету раніше. Його дуже радо приймають артисти, бо він має свіжий погляд на постановки. Він розробив надзвичайно цікаву хореографію, яка ідеально вписується у загальну концепцію вистави. Ми вирішили: чому б не поставити виставу по-сучасному? Попередня прем’єра “Дон Жуана” не мала прив’язки до конкретної епохи. А зараз усе зовсім інакше: хор співатиме у джинсах, сучасна сценографія… Ідея Василя Вовкуна – це те, чого ще не було. Такого “Дон Жуана” ще точно ніхто не бачив», – зазначає асистент режисера Тарас Різняк.

В опері будуть танцювальні номери, які супроводжуватимуть найважливіші сцени. У попередній виставі балет присутній лише у фіналі першої дії, зараз же танців буде значно більше. Навіть в одному з фінальних епізодів, коли хор не співатиме, він усе одно братиме участь у сценічній дії.

Сюжет оновленої опери «Дон Жуан» є незвичним, адже режисер-постановник Василь Вовкун вирішив надати виставі сучасного трактування. Це стосуватиметься абсолютно всього: костюмів, декорацій, світлового шоу та постановок. Для вистави замовлені спеціальні багатотонні металоконструкції, які зображатимуть щось на зразок телестудії, а гра світла надаватиме неповторної візуалізації.

Василь Вовкун і Тарас Різняк під час репетиції

«Той лабіринт, який створено на сцені – є у душі кожного з нас або ж ми це відчуваємо фізично. Бо так чи інакше життя – незвіданий лабіринт, і ти не знаєш куди тебе доля винесе і яким шляхом підеш», – розповідає про декорації Василь Вовкун. Показ життя сучасного Дон Жуана потребував від солістів відтворення відвертих еротичних сцен. Тому постановники визначили для глядачів вікове обмеження: «16+ років».

«Образ Дон Жуана – це дзеркало суспільства. Навіть на той час цей персонаж був протестним образом: заперечувалася мораль, яка існувала. Але якщо розібратися – з часом нічого не змінилося», – ділиться враженнями від роботи над роллю Дон Жуана соліст Львівської національної опери Петро Радейко.

Прем’єрні покази вистави відбудуться 30 червня о 18:00; 1 липня – о 12:00 та 18:00; 15 липня – о 12:00 та 18:00.

І лише 1 липня після спектаклю, який розпочнеться о 12:00, у фойє театру відбудеться зустріч глядачів із режисером і директором театру Василем Вовкуном та фотосесія із солістами.

Довідка:

Оперу «Дон Жуан» у Львові вперше поставили 1794 року, коли будівлі нинішнього Львівського оперного театру ще не існувало. За кілька літ після прем’єри у Празі її показали на львівській сцені. Коли збудували Львівську оперу, у перше десятиліття її функціонування постановку «Дон Жуана» здійснили. За новітньої історії – першим є проект Василя Вовкуна разом із Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка. Тож на сьогодні рахунок 2:0 на користь Львова!

За матеріалами прес-релізу