afisha

11 й 12 вересня у Львівській національній опері відбудеться довгоочікувана прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» українського композитора-класика, сучасника Вольфганга Амадея Моцарта – Дмитра Бортнянського

Цих опер немає у репертуарі оперних театрів України, а їхнє виконання досі було епізодичним – на окремих фестивалях, концертних майданчиках. Тож прем’єра, присвячена 270-річчю Дмитра Бортнянського, вперше представить класичну спадщину української музики, що залишалася невідомою для широкого кола слухачів. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Оксана Линів. Фото Вілфріда Хьосля

Постановку двох опер українського композитора-класика здійснює міжнародна команда на чолі з німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль і відомою українською диригенткою Оксаною Линів. Наша землячка покаже прем’єру опер Бортнянського на сцені Львівської національної опери після тріумфу на Байройтському фестивалі у Німеччині, де вона стала першою жінкою-диригенткою. Хореограф-постановник спектаклю – вже відомий львівській публіці італійській митець Марчелло Алджері. Із числа команди Львівської опери: хормейстер-постановник – Вадим Яценко, художник світла – Олександр Мезенцев.

Андреас Вайріх. Фото Ельзи Жеребчук

Режисер Андреас Вайріх, який співпрацює з театрами й оперними фестивалями Німеччини, Швеції, Австрії, Японії та є режисером Баварської державної опери (Мюнхен), ділиться враженнями від репетиційного процесу: «Це чудовий час із надзвичайними людьми. Я неймовірно вражений!»

Серед виконавців – співаки і співачки Львівської національної опери, а також спеціально запрошені солісти, володарі унікальних високих чоловічих голосів – контератенори Станіслав Цема й Костянтин Деррі.

Репетиція. Фото Ельзи Жеребчук

Актуалізована постановка опер «Сокіл» та «Алкід» порушуватиме важливі проблеми ізоляції, психологічного тиску, становлення індивідуальності. На глядачів чекатиме надзвичайно сучасна сценографія, дія відбуватиметься не лише на сцені, а й у глядацькій залі.

Одночасно зі слухачами в театрі, прем’єру опер Дмитра Бортнянського побачать у всьому світі, адже на 11 вересня заплановано онлайн трансляцію вистави.

Львівська національна опера запрошує також на камерні концерти музики Дмитра Бортнянського, безкоштовні лекції і зустріч із постановниками в рамках прем’єри.

За інформацією пресрелізу