lviv-organ

Початок червня – завжди свято для Органного залу, адже в цей час найбільший концертний інструмент України святкує свій «День народження»

3 і 4 червня Львівський органний зал запрошує на святкові концерти до 90-річчя свого органа. На сцені гратимуть солісти-органісти, у програмі братиме участь чоловічий хор «Гомін» і симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії.

Орган було урочисто відкрито 4 червня 1933 року. Його виготовила чесько-австрійська органобудівна компанія «Gebrüder Rieger». Фірму, що виготовила цей інструмент, започаткував чеський майстер Франц Рігер. За свою історію монументальний інструмент пережив реконструкцію та кілька оновлень і сьогодні тішить звучанням тисячі людей.

Наразі орган Львівського органного є найбільшим в Україні. Він належить до романтичного типу органа з оркестральним характером. Інструмент має 60 регістрів, 4742 труби, три мануали та педальну клавіатуру.

Урочисті концерти до 90-річчя органа будуть сповнені сюрпризів. Адже програма та склад виконавців дозволять максимально розкрити не тільки всю силу звучання інструмента, а й показати широту і різноманіття стилів музики, інструментальних складів.

У концертах братимуть участь органісти: Надія Величко, Світлана Позднишева, Олена Мацелюх, Ольга Стрілецька, Віталій Дворовий, Дмитро Прокопець. Останні троє є представниками молодого покоління виконавців, які вміло переймають досвід і провадять власні концерті програми.

Також до дійства доєднається чоловічий хор «Гомін», котрий нещодавно увійшов до виконавського складу Львівського органного залу, та Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, який на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну знайшов прихисток у стінах Органного і вже добре відомий львівській публіці.

Не обійдеться й без премʼєр. До програми включено новий для українського слухача твір відомого німецького композитора Ганса-Андре Штамма – Концерт для органа з оркестром. Партію органа виконає Світлана Позднишева, а керуватиме оркестром Луганської обласної філармонії дириґент Іван Остапович. Ноти надані безпосередньо самим автором.

Відчуйте потужне і неповторне звучання львівського органа!

За інформацією пресрелізу