lviv-org-zal

26 подій готує на другий осінній місяць Львівський органний зал. Симфонічні полотна і Концерт для Телеграм-бота, фортепіано в чотири руки і вокальний ансамбль, виступи «Кримського Моцарта» і квартету з Парижа. А ще – багато органної музики й унікальні тематичні концерти!

Оркестрові проекти

У жовтні на гостей Львівського органного залу чекатиме кілька симфонічних імпрез. 19 жовтня Український фестивальний оркестр виступатиме разом зі скрипалем із Німеччини Олександром Пільченим. Він гратиме на бароковій скрипці з жильними струнам Кончерто-гроссо Антоніо Вівальді, Георга Фрідріха Генделя, Чарлза Авісона.
21 жовтня скрипаль постане у ролі композитора, твір якого разом з оркестром виконуватимуть… самі відвідувачі! «Концерт для ансамблю, публіки і Телеграм-бота, або Будь ласка, не вимикайте Ваші мобільні телефони» – це ультрасучасний перформанс, абсолютно вільний від будь-яких правил та умовностей.

«Музика великих потрясінь» звучатиме два вечора поспіль – 27 й 28 жовтня. Ukrainian Festival Orchestra разом із дириґентом з Великої Британії Максимом Рисановим і віолончелісткою з Угорщини Дорою Кокаш виконають твори про людські трагедії та перемоги. Дора солюватиме у Концерті для віолончелі Евдарда Елґара, написаному після Першої світової війни. У другому відділі прозвучить Симфонія № 5 Сергія Прокоф’єва, яку композитор закінчив у 1944-му.

Органні концерти

У жовтні відбудуться 16 органних концертів, деякі з них – з унікальною програмою! 5 і 6 жовтня гостем Органного залу стане Роман Стефанко, у минулому – відомий львівський хормейстер, а нині – органіст зі Швеції. Він представить слухачам програму з творів українських, американських, німецьких, шведських композиторів, а також зіграє власну сюїту на основі лемківського фольклору «Голоси Карпат».

Надія Величко

Музику можна не тільки слухати, а й бачити. Це доведуть 7 жовтня органістка Надія Величко та відеохудожник Альберт Врубель своїм «Органним шоу».

9 жовтня Надія Величко зробить подарунок усім правникам, зіграючи концерт із творів композиторів-юристів. 13-го відбудеться її класичний органний концерт із музикою Йоганна Себастьяна Баха. Що писали й виконували органісти різних часів у Львові, дізнаємося на ланч-концерті 21 жовтня. А 24-го органістка виконуватиме лише перевірені часом шедеври.

Солістка Органного залу Олена Мацелюх матиме цього місяця шість концертів. 4 жовтня у її виконанні прозвучать органні твори йоганна Себастьяна Баха. 7, 11 та 18 жовтня разом із запрошеними солістами під «супровід» живого живопису вона зіграє улюблений цикл «Пори року» Антоніо Вівальді. 14 жовтня слухатимемо французьку органну музику, а ланч-концерт Олени Мацелюх 27-го буде присвячено токатам.

Хочете почути, як звучить Гімн України чи Євросоюзу на органі? Тоді 23 жовтня відвідайте сольний концерт виконавиці з Латвії Ліги Деюс.

Органістка зі Санкт-Петербурга Ольга Жукова матиме речиталь 11 жовтня, де гратиме твори Арво Пярта, Йоганна Себастьяна Баха, Жана Ариста Алена та інших. А днем раніше, 10 числа, Ольга виступатиме разом із A caрpella Leopolis. Ансамбль, який славиться високим рівнем історично інформованого виконавства, заспіває Реквієм Моріса Дюрюфле та Salve regina Арво Пярта.

Камерна музика

Чотири різнопланових камерних проекта чекають на відвідувачів у жовтні. Піаніст Дмитро Микитин і флейтист Роман Ієвський 12 та 13 жовтня пропонують здійснити подорож «Довкола світу за 80 хвилин». За цей час ми почуємо три твори трьох композиторів, яких розділяють час і простір, але об’єднує велика краса музики: Джеремая Кларк, Сергій Прокоф’єв, Клод Боллінґ.

Христина Михайличенко

26 жовтня о 19 годині зіграє сольний концерт 12-річна піаністка Христина Михайличенко, яка підкорила найкращі сцени Європи та Америки. «Кримський Моцарт» гратиме твори Йоганна Себастьяна Баха, Людвіга ван Бетховена, Ференца Ліста, Фридерика Шопена та Миколи Лисенка.

Також 26 жовтня Львів на дві години перетвориться на Париж, а Органний зал – на Єлисейський палац, адже о 21 годині там гратиме Élysée Quartet.

Після цього Органний пропонує відвідати концерт фортепіанного дуету 31 жовтня. Петро Довгань і Наталія Зубко гратимуть «Фантазії» Шуберта у чотири руки.

А завершить місяць нічний концерт до Дня всіх Святих. 31 жовтня о 21 годині вокалістка Ольга Буджак та органістка Євгенія Бельмас-Кравченко виконають сакральні й містичні твори різних жанрів та епох. У цьому списку будуть дві українські прем’єри. Тож не пропустіть!

За матеріалами прес-релізу