Львівський органний зал запрошує

84

Львів не припиняє дарувати музику навіть у найспекотніші дні. Відомі артисти, молоді виконавці, геніальні композитори, шедеври класичної музики – таким «свіжим» буде липень у Львівському органному залі

У липні до Органного залу приїде багато гостей з усієї України. Харків’янин, соліст Харківської обласної філармонії Станіслав Калінін, який під час постійних обстрілів перебував у місті, дасть у Львові два сольні концерти. 14 та 15 липня почуємо твори Йоганна Себастьяна Баха та Юліуса Ройбке. «Це музика відчаю і спротиву. Вона співзвучна тим подіям, у яких Україна живе сьогодні», – каже органіст про свою програму.

Також чекаємо на візит солістів Національного будинку органної та камерної музики, що у Києві:

1 та 2 липня відкриватиме місяць Максим Сидоренко, заслужений артист України, який подарує слухачам сеанс музики доби бароко, а саме німця Йоганна Себастьяна Баха та італійців Антоніо Вівальді, Джироламо Фрескобальді, Томазо Альбіноні;

7 і 8 липня заслужена артистка України Валерія Балаховська ознайомить відвідувачів Органного із цікавими музичними жанрами – чаконами й пасакаліями від світових та українських композиторів;

20 й 21 липня Володимир Кошуба, народний артист України, запрошує у подорож світами. Вона умовна, але захоплива. Почуємо музику Нового і Старого світу, познайомимось із цікавими композиторами та їхніми творами. Доєднуйтесь!

23 й 24 липня Юлія Юрчак, випускниця Львівської органної резиденції 2021 року, солістка-органістка римо-католицького собору Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі запрошує на два концерти «Вечірньої музики» – від творів світових класиків до відомих українських композиторів.

3 липня о 17:00 хор, камерний оркестр і солісти Державної заслуженої академічної капели України «Трембіта» у Львівському органному залі проведуть «Вечірню молитву» з творів іноземних та українських композиторів (концертмейстер оркестру – Марта Бура, дириґент – Сергій Якобчук).

9 липня о 17:00 фортепіанний дует Dovhan&Zubko Piano Duo (Наталія Зубко, Петро Довгань) запрошує послухати музику народів світу. Але це не звичайна музика, а танцювальна; та й програма ексклюзивна, бо містить аж чотири прем’єри: три твори українських композиторів Станіслава Людкевича та Золтана Алмаші, а також цикл французької композиторки Мел Боніс.

31 липня о 17:00 на камерній сцені Львівського органного залу звучатиме музика аргентинського композитора Астора П’яццолли. Дует Івана Остаповича (фортепіано) і Богдана Андрійчука (акордеон) подарує годину емоційного та чуттєвого танго.

Сцена Органного залу завжди повна молодих талантів. 2 липня о 17:00 учні відомої піаністки, народної артистки України Оксани Рапіти дадуть звітний концерт. Студентки Роксолана Кіт, Надія Явна, Оксана Стечишин, Анастасія Захарченко, Роман Шутко, Сергій Павлів представлять публіці програму з творів українських композиторів ХХ століття.

Студенти органного класу Надії Величко Віталій Дворовий і Сергій Павлів успішно концертують. Музиканти підготували програми для сольних концертів:
10, 24 та 28 липня Віталій Дворовий запрошує на концерт «Бах. Брамс. Бізе», родзинкою вечора стане яскрава концертна фантазія на теми з опери Жоржа Бізе «Кармен»;
3, 17, 19, 27 липня Сергій Павлів виконуватиме твори Баха, Пахельбеля, Ваґнера, а також українських митців Дмитра Бортнянського, Михайла Шуха, Вʼячеслава Назарова.

Випускник органної резиденції 2021 року Марк Новакович у цьому місяці матиме три концерти. 9 та 10 липня лунатиме вже знайома улюблена програма «Бах. Букстегуде». А 31 липня чекаємо на новинку – концерт «Бах і французька музика».

Жоден місяць не обходиться без концертів солістів Львівського органного залу. У липні матимемо можливість відвідати такі події:

13 й 16 липня улюблений дует Світлани Позднишевої (орган) та Адріана Боднара (скрипка) гратиме «Пори року» Вівальді;

– Світлана Позднишева також гратиме й сольні концерти: 24 липня поринемо у світ казок Єгипту, Персії та Аравії завдяки чарівним сюїтам Роя Сполдінга Стоутона, а 30 та 31 липня розберемо феномен Йоганна Себастьяна Баха на молекули і спробуємо розпізнати його код у музиці попередників і наслідувачів на концерті «Код Баха»;

– органістка Олена Мацелюх готує для слухачів імпрези: 3 та 16 липня – нову програму «Романтична органна музика» (неповторна атмосфера Франції); 10 та 17 липня – «Музика Баха»; 12 липня – концерт «Англійська органна музика»; 29 липня – «Музика бароко»;

17 липня соліст Органного залу Андрій Макаревич вдало поєднає в програмі твори двох романтиків – Фридерика Шопена та Ференца Ліста. А 22 липня піаніст виконуватиме вальси, мазурки й ноктюрни Шопена.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу