Протягом 17–20 жовтня у Києві триватимуть безкоштовні майстер-класи для молодих українських музикантів, організовані I, CULTURE Orchestra.
Нагадаємо, I, CULTURE Orchestra – це колектив молодих музикантів із Польщі та країн Східного партнерства ( Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України), заснований у 2011 році Інститутом Адама Міцкевича. За диригентським пультом оркестру стояли сер Невіл Марінер, Павел Котля та Іліч Рівас. Нині диригент колективу – Кирило Карабиця, який з 2014 року є також і арт-директором оркестру. Під його керівництвом I, CULTURE Orchestra виступав на найпрестижніших музичних майданчиках і фестивалях Європи: Берлінській філармонії, Royal Festival Hall у Лондоні, Teatro Real у Мадриді, Harpa Hall у Рейк’явіку, Національній опері України, а також на Единбурзькому міжнародному фестивалі та Baltic Sea Festival.
Цього року I, CULTURE Orchestra розширив формат своєї діяльності – оркестр проводить серію майстер-класів. Вони сприятимуть розвитку майстерності молодих музикантів та допоможуть їм одержати додатковий досвід перед прослуховуваннями до ICO у 2017 році. За підсумками майстер-класів викладачі визначать найкращих музикантів, які перейдуть одразу до II етапу прослуховувань.
Молоді музиканти матимуть нагоду попрацювати з професорами і викладачами з провідних європейських оркестрів:
Полем Кортезе, альтист (консерваторія театру Лісеу, Барселона),
Марком ван де Вілем, кларнетист (оркестр Філармонія, Лондон),
Джеффом Брайантом, валторніст (Лондонський симфонічний оркестр).
До участі у майстер-класах запрошуються музиканти віком від 17 до 28 років. Наступні майстер-класи I, CULTURE Orchestra відбудуться у Мінську вже 26-28 жовтня.
У Києві майстер-класи пройдуть:
17-19 жовтня у Національній музичній академії України,
20 жовтня у Київському інституті музики ім. Р. Глієра.
Контакти для реєстрації музикантів на майстер-класи у Києві:
Національна музична академія України ім. П.Чайковського, e-mail: naukorg@ukr.net;
Київський інститут музики ім. Р.Глієра, e-mail: iryna.polstiankina@gmail.com
Контакти для медіа:
з питань акредитації, організації інтерв’ю та додаткової інформації щодо I, CULTURE Orchestra в Україні: Вікторія Макеєнко, агенція комунікацій KEY Communications, +38(050) 908 08 34,
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
Поль Кортезе – віртуоз альта, закінчив Кертісовський інститут музики (Curtis Institute of Music), де був учнем відомого альтиста Жозефа де Паскале. Також навчався в університеті Іллінойсу (University of Illinois) та бостонській консерваторії Нової Англії (New England Conservatory) у класах Стенлі Носаля, Гільєрмо Періча, Джона Гарві та Бартона Файна. Зараз мешкає в Барселоні, де у консерваторії театру Лісеу викладає гру на альті та камерну музику. Регулярно проводить майстер-класи в академії Arcos у Мадриді. Співпрацює з Балтійським молодіжним оркестром (Baltic Youth Philharmonic). Проводить майстер-класи в Іспанії, Італії, Франції, В’єтнамі, США, Польщі, Німеччині, Литві та Естонії. Грає на альті, виготовленому у 2006 році іспанським майстром Августином Клементе, а також інструменті 1972 року, виготовленому флорентійцем Іджиніо Сдерчі.
Марк ван де Віль – кларнетист, талановитий інтерпретатор сучасної музики. Випускник Коледжу Мертон у Оксфорді та Королівського коледжу музики. З 1997 року є концертмейстером групи кларнетів у Лондонському камерному оркестрі. З 2000 року – концертмейстер групи кларнетів в оркестрі Філармонія (Лондон), а з 2002 також і в Лондонській симфонієті. Як соліст виступав оркестрами Філармонія, Лондонський камерний фестивальний оркестр (London Chamber Festival Orchestra, в т.ч. в міланському театрі Ла Скала) та ін.. Має статус почесного професора Королівської академії музики, а також ступінь почесного доктора Нортгемптонського університету.
Джефф Брайант – навчався по класу валторни у Королівській академії музики в Лондоні (Royal Academy of Music) під керівництвом Айфора Джеймса. Протягом 43 років був концертмейстером у Лондоні таких колективів, як Бортмундський симфонічний оркестр (Bournemouth Symphony Orchestra), Лондонський філармонічний оркестр (London Philharmonic Orchestra), Лондонський симфонічний оркестр (London Symphony Orchestra) і Королівський філармонічний оркестр (Royal Philharmonic Orchestra). Зараз часто виступає разом із усіма цими колективами. Брайант є професором валторни у Гілдхольскій школі музики й театру (Guildhall School of Music and Drama) з 1973 року та викладачем класу валторни у Молодіжному оркестрі Європейського Союзу (European Union Youth Orchestra) з 1991 року. До того ж, працює запрошеним концертмейстером з такими оркестрами, як Лондонський симфонічний оркестр (London Symphony), Лондонський філармонічний оркестр (London Philharmonic), Філармонічний оркестр (Philharmonia Orchestra), Королівська опера (Royal Opera House)
За інформацією прес-релізу
На центральному фото: виступ I, CULTURE Orchestra на Майдані Незалежності 24 серпня 2015 р.
Фото: Konrad Ćwik / © IAM; концерт на Майдані Незалежності 24.08.2015 – Stanislav Baranets.