Закриття фестивалю KharkivMusicFest-2023 відзначиться гучними прем’єрами

105

24 червня прогримить останній концерт фестивалю KharkivMusicFest-2023 – концерт «Gala Classic»

У програмі – прем’єра твору Валентина Сильвестрова, написаного спеціально для виконання на KharkivMusicFest. Також уперше в Харкові прозвучить симфонічний твір Арво Пярта, який, згідно зі статистикою лондонського музичного онлайн-журналу Bachtrack, є найбільш виконуваним сучасним композитором у світі. Окрім того, для поціновувачів класики пролунають найвідоміші оперні арії Моцарта, Верді, Пуччині та інших композиторів.

«Одним із завдань фестивалю є відкриття для публіки нових імен і презентація творів сучасних і мало виконуваних в Україні композиторів, – розповідає Марія Горбонос, виконавча директорка KharkivMusicFest. – Тож ми дуже тішимось, що у нас є можливість познайомити співвітчизників із творчістю Пярта, музика якого практично ніколи не звучить у нас наживо, та здійснити світову прем’єру твору видатного українського композитора Валентина Сильвестрова (присвята – мужності українців). На мій погляд, цей завершальний концерт стане одою незламності харків’ян і мужності всіх українців. Ніщо не завадить нам рухатись уперед, пізнавати себе й створювати щось нове».

Про історію написання твору «Гімн» Валентина Сильвестрова розповів Віталій Алексейонок – артдиректор фестивалю. «Із Сильвестровим я познайомився особисто, коли на початку війни допомагав йому врятуватися від війни і перетнути український кордон. Після цього я відвіз його до Берліна, де він живе донині. Десь на пів року я віддав йому своє електронне фортепіано, на якому він писав музику. Перш ніж переїздити з Берліна до Дюссельдорфа, я побачився із Валентином Васильовичем і він зробив мені подарунок – спеціально для мене вперше виконав новий твір з елементами теми Гімну України. Це було неймовірно! Така світова прем’єра – для мене одного. Я тоді запитав його, чи можна зробити версію, наприклад, для струнного оркестру. Через деякий час він надіслав мені ноти для сольного інструмента і благословив на оркестрову обробку. І в такому вигляді це буде справжня світова прем’єра. В одній нашій розмові композитор зазначив, що цей твір дуже пасує для сьогоднішнього прифронтового Харкова і радий, що його перше виконання відбудеться саме тут».

Даруватимуть свято класичної музики солісти Тамара Калінкіна, Віталій Білий, Оркестр Схід-Опери й музиканти ансамблю KharkivMusicFest. А також – диригенти Віталій Алексейонок та Іван Стецький.

Тамара Калінкіна (сопрано) – заслужена артистка України, провідна солістка Національної опери України, переможниця престижних музичних конкурсів, зокрема Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків «Riccardo Zandonai» (Італія), Міжнародного музичного конкурсу у Відні (Австрія) – у професійній категорії, та ін.

Віталій Білий (баритон) – лауреат чисельних міжнародних вокальних конкурсів, соліст Одеського національного академічного театру опери та балету. Співав на сценах провідних театрів світу: Santiago Municipal Opera, Metropolitan Opera, La Scala, Teatro Verdi, The New Israeli Opera, Віденська державна опера та ін.

Іван Стецький – молодий, але харизматичний та амбітний диригент. У свої 25 років він диригував Kyiv Symphony Orchestra в українському парламенті, а також є диригентом Київської опери. Диригент-постановник українського молодіжного проєкт «Art.Razom» за участю Київських солістів.

Диригент Віталій Алексейонок із 2021 року є артистичним директором фестивалю KharkivMusicFest. Віталій привернув до себе міжнародну увагу після перемоги на Конкурсі диригентів Артуро Тосканіні 2021 року в Пармі, Італія. Окрім першої премії, він отримав приз глядацьких симпатій, приз за найкраще виконання опери Верді, а також інші призи та ангажементи. З сезону 2022/23 Віталій Алексейонок працює у Deutsche Oper am Rhein (Дюссельдорф, Німеччина).

Серед яскравих моментів цього сезону: дебют Віталія у Театрі Ла Скала з власною постановкою опери «Il Piccolo Principe» (світова прем’єра), Бетховенський фестиваль у Бонні, Фестиваль Россіні (м. Пезаро), а також симфонічні концерти з італійськими оркестрами.

«Гала-концерт стане справжнім святом класичної музики, де неперевершена віртуозність музикантів поєднається з неповторною емоційною силою шедеврів класичної музики, – зазначила Марія Горбонос. – Тож чекаємо всіх 24 червня розділити з нами емоційні враження».

Коли: 24 червня, о 18.00.

Де: Єрмілов-центр, Харків.

За інформацією пресрелізу