den-muzyky-kharkiv

1 жовтня в Міжнародний день музики в Харкові відбудеться концерт «Класика для молоді»

Харківський камерний оркестр Nova Sinfonietta і Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest виконуватимуть відомі класичні твори. Диригуватиме спеціально запрошений гість Віталій Алексейонок – диригент і художній керівник оркестру Мюнхенського університету.

За словами організаторів, попри те, що в назві згадується молодь, концерт буде цікавий слухачам усіх вікових категорій.

«Популяризація класичної музики – одне з пріоритетних завдань KharkivMusicFest. Проєкт “Класика для молоді” націлений на вкрай важливу аудиторію – школярів і студентів, – розповідає виконавчий директор KharkivMusicFest Марія Горбонос. – Він включає не тільки концертні виступи, а й серію лекцій, які проходять у харківських вишах і школах. Такий формат передбачає не нудну розмову, а інтерактивну і пізнавальну розповідь про класичну музику, в якій лектор вчить правильно її слухати і розуміти. Класика завжди актуальна, вона може бути модною і цікавою для молодіжної аудиторії, – такий висновок роблять слухачі лекцій».

«Класичну музику дуже важливо популяризувати, бо вона, як і інші види мистецтва, котрі не завжди легко зрозуміти й негайно прийняти, містить дуже багато живих переживань, глибоких думок і почуттів, – коментує Віталій Алексейонок. – Вона змушує людей, стати більш свідомими, живими, щирими. Особливо зараз, в епоху культу матеріальних цінностей. Класична музика – це спосіб зближення людей і їхнього духовного зростання».

Програма концерту, який складатиметься з двох частин, містить твори Бетховена (Симфонія № 5, Увертюра «Коріолан»), Моцарта (Симфонія № 29), Гріга («Пер Гюнт»), Бортнянського (Увертюра до опери «Сокіл»), Яськова («Lulla.By»).
На концерт запрошені студенти й учні загальноосвітніх шкіл і спеціалізованих навчальних закладів Харкова.

Інформаційна довідка:

Міжнародний фестиваль KharkivMusicFest-2021 пройде в Харкові 7 квітня – 24 квітня. Протягом кількох тижнів харків’яни слухатимуть концерти зірок класичної музики світового рівня, лекції для дорослих і просвітницьку програму для школярів, професійні майстер-класи від зарубіжних гостей фестивалю та зустрічі з цікавими особистостями в неформальній обстановці.

Віталій Алексейонок – лауреат конкурсу MDR Conducting Competition-2018 він диригував такими колективами, як оркестр Лейпцизького радіо, Staatskapelle Weimar, Lucerne Festival Strings, філармонійні оркестри міст Карлові Вари, Йена, Гота, Градец-Кралове тощо.

Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest існує з 2019 року. У ньому грає близько 60 осіб із різних музичних шкіл Харкова. Мета створення оркестру – об’єднати талановитих дітей і підлітків у віці 10-17 років, надати їм можливість музикувати разом, знайомитися з шедеврами класичної музики, виступати на кращих концертних майданчиках міста, а пізніше – інших міст і країн.

Завдяки фінансовій підтримці KharkivMusicFest участь для дітей є безкоштовним.

За інформацією прес-релізу