yevheniya-miroshnychenko

10 липня о 19 годині в Національній філармонії України відбудеться Гала-концерт-відкриття Міжнародного вокального фестивалю до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко

Участь беруть: Ольга Безмертна (Австрія), Оксана Верба (Японія), Світлана Калиниченко (Польща), Ольга Нагорна, Тетяна Ганіна, Сусанна Чахоян, Ілона Волощук, Тамара Ходакова, Сергій Ковнір, Юрій Кругліков (Німеччина), Галина Грегорчак, Наталія Шелепницька, Тетяна Бондар, Микола Шуляк, Оксана Терещенко, Катерина Стращенко, Сергій Пащук. На сцені – Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, диригент – Володимир Сіренко.

Міжнародний вокальний фестиваль до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко – колективна присвята української академічної вокальної спільноти найвідомішій українській оперній діві, співачці з унікальними професійними та природними даними, видатній викладачці.

«Євгенія Мірошниченко – грандіозна постать із великою харизмою, – говорить директор фестивалю і координатор проєкту Олена Несмашна. – Її ім’я має бути відоме кожному українцю не тільки в Україні, а й за її межами. Я вважаю, що Євгенія Семенівна недооцінена у нас, тому треба пропагувати не лише її вокальний талант і досягнення, а також і визначну педагогічну діяльність».

Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного та камерно-концертного виконавства.

«Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Історія театру передбачає образ – примадонна. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія», – ділиться відомий український журналіст Олег Вергеліс.

Концерт 10 липня відкриє серію яскравих музичних подій, у яких візьмуть участь понад 35 учнів Євгенії Семенівни з усього світу. Фестиваль триватиме протягом кількох місяців у Києві та Харкові – на малій батьківщині співачки – й завершиться грандіозним гала-концертом 24 жовтня на сцені Національної опери України.

Такий масштабний форум, який збере багатьох виконавців, що репрезентують вокальну школу Євгенії Мірошниченко на міжнародному рівні, буде проведено вперше. Фестиваль відбуватиметься за підтримки Українського культурного фонду.

За час викладацької діяльності Євгенія Мірошниченко виховала більше 90 співаків, які сьогодні активно концертують і виступають на провідних світових сценах. Євгенія Мірошниченко була невтомною захисницею кращих традицій вокальної академічної української школи: у період, коли в Україні не функціонувало артистичних агентств і можливостей для стажування й удосконалення вокально-сценічної майстерності, співачка невтомно використовувала власні контакти для розробки міжнародних партнерств із зарубіжними концертними організаціями з метою промоції молодих українських співаків. Саме завдяки їй багато провідних артистів оперного жанру, які зараз активно виступають за кордоном, отримали путівку в життя.

Ініціаторами проведення фестивалю стали відомі українські культурні менеджерки Олена Несмашна та Вікторія Снєгур і багаторічний концертмейстер класу Євгенії Семенівни Фріна Зіскіна. Реагуючи на запити й заклики активної культурної спільноти, представленої великою кількістю учнів, колег і шанувальників співачки, вони взялися за почесну, але непросту справу промоції імені славетної виконавиці широкій аудиторії.

До програми фестивалю входить:

– 5 різних за жанрами, репертуаром і форматом концертів за участю видатних учнів Євгенії Мірошниченко – українських і зарубіжних виконавців, які активно пропагують нашу музичну культуру на сценах Відня, Бонна, Цюріха, Нью-Йорка та багатьох інших міст світу (У. Алексюк, О. Безсмертна, Л. Бєлкіна-Лезер, О. Верба, А. Польова та ін.), народних і заслужених артистів України – солістів національних театрів (О. Нагорна, Н. Шелепницька, Т. Ганіна, К. Стращенко, О. Арбузова, Г. Грегорчак, С. Пащук, С. Ковнір, Д. Іванченко та ін.), а також відомих співаків – колег Євгенії Семенівни, педагогів та учнів кафедр оперного й камерного співу Національної музичної академії України імені Петра Чайковського;

– презентації нотних видань: збірника вокалізів і вокальних вправ «Євгенія Мірошниченко. Секрети солов’їного співу» та нотного збірника «Душа – се конвалія ніжна», в яких розкриваються таємниці виконавської школи в оригінальній редакції співачки для колоратурного сопрано;

– презентація подарункового фотоальбому;

– майстер-класи зі співу від учнів для молодих вокалістів.

У широкому сенсі актуальність проведення фестивалю у сучасному культурному контексті порушує важливе питання трансляції традицій професійного академічного співу минулого – сучасній виконавській спільноті.

Вхід вільний

Офіційна сторінка у FB: https://bit.ly/2TA3G18

Офіційна сторінка Telegram: https://t.me/miroshnychenko_fest

За інформацією прес-релізу