«Молитва» з думкою про Незалежність

121

Сьогодні, в День 30-ти річчя Незалежності відомий поет Анатолій Матвійчук, композитор Михайло Швед і молода актриса Надія Агєєва-Швед – митці різних поколінь – презентували «Молитву», яка виходить за штучні рамки свята

«Безперечно, 30-річчя Незалежності України – велике і вагоме свято, яке відлунює в кожному українському серці. Але нехай вас не заколисують ані звуки святкових фанфар, ані урочисті гасла, ані жовто-синій розмай знамен на вулицях, – закликають співавтори «Молитви». – За всім цим яскравим і святковим фасадом ховається вся наша щоденна драматична дійсність: із відстоюванням людських прав і свобод, із боротьбою проти корупції і чиновницького бюрократизму, з шаленим опором державної системи, яка стала оплотом для нинішньої олігархії, котра одну з найбагатших країн світу перетворила на країну з найнижчим у Європі рівнем життя громадян».

Зрозуміло, що осмислення такої дійсності не може бути мажорно-піднесеним. Сувора правда, виражена через мистецтво, завжди болісна і дещо узагальнена, але вона все ж несе в собі істину життя.

Тому ця «Молитва», як будь-яка молитва, – поза часом. Як поза часом звернення людини до Бога в найважчі чи найвідповідальніші моменти особистої долі, яка врешті-решт стає історією всієї нашої країни.

Перглянути можна за посиланням: https://youtu.be/QjijTKI_N50

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА