«Сестри Тельнюк» – до Дня Незалежності України

112

25 серпня о 20 годині на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» (Лаврська, 9) розпочнеться унікальний концерт до 30-річчя Незалежності України

«Сестри Тельнюк» – визнані лідери арт-року в Україні – представлять програму «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» у супроводі Національного президентського оркестру (диригент – Василь Василенко), хору «Київської опери» (хормейстерка – Анжела Масленнікова) та за участі легенди українського театру і кіно Федора Стригуна.

Тринадцять композицій, що прозвучать просто неба, перевірені часом і різними аудиторіями: вони уже звучали для воїнів у зоні АТО та на концертах у Великій Британії, Литві, Німеччині та Канаді.

«Ми завжди з особливим задоволенням співаємо “Садок вишневий”, – це надзвичайно витончений твір. Музику до нього написав Валентин Сильвестров і присвятив цю композицію нам. Це – єдиний не наш твір, що увійшов у програму “Наш Шевченко”. Це – наша перлина», – розповіла Леся Тельнюк.

Співачки зізнались, що їхній «Кобзар» уже зачитаний «до дірок». До слова Шевченка вони звертаються за порадою, підказкою, для «підзарядження» та задля заспокоєння.

Леся Тельнюк наголошує на особливій мелодиці поезій Шевченка: «Внутрішня мелодика його віршів дуже сильна. Вони самі “лягають” на музику. Це фантастичні відчуття – працювати з його поезією. Він – справжній музикант».

На запитання, чому і в ХХІ столітті варто звертатись до текстів Тараса Шевченка, Галина Тельнюк відповідає так: «Із Шевченка все виростає. Він – поет-пророк, і цим потрібно пишатися. Усі пізніші поети вийшли із Шевченка – з його правди, з його сили, з його непорожнього слова, з його щирості та великої душі. А ще Шевченкове слово дає нам силу і віру в те, що ми живемо не даремно, що кожен має тут свою місію».

Особливим подарунком українцям будуть декламовані поезії Тараса Шевченка у виконанні славетного Федора Стригуна – українського режисера та актора, народного артиста України, тривалий час художнього керівника й головного режисера Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

За інформацією пресрелізу