orhestra-philharmoniya

Велику двочастинну концертну програму, складену з творів Вольфганга Амадея Моцарта, 11 грудня представив cлухачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач)

Виступ оркестру розпочався з виконання першої частини Концерту для фортепіано з оркестром № 6 сі-бемоль мажор – одного з ранніх творів Моцарта, в якому, на думку музикознавців, яскраво проявилися особливості композиторського стилю автора. Разом з оркестром, яким диригував Михайло Скидан, концерт виконала учениця Чернігівської музичної школи № 1 імені Стефана Вільконського Поліна Маньковська (клас викладачки Діани Свириденко).

Поліна – молода, але вже досвідчена піаністка, яка вже мала досвід виступу з оркестром «Філармонія». Зазначимо, вона переможниця й лауреатка міжнародних і всеукраїнських конкурсів, зокрема, Конкурсу імені Левка Ревуцького, «21 Century Art»…

У програмі також прозвучав Концерт для флейти з оркестром № 2 ре мажор. Соліст – Павло Шевчук. Цей твір вважається одним із знакових у творчості австрійського композитора. Музичні теми з нього Моцарт використав і в своїй опері «Викрадення з сералю». Увертюра з цієї опери теж була у програмі.

Завершила вечір Симфонія № 29 ля мажор – остання у так званій «Зальцбурзькій» серії симфоній Моцарта. Вона вирізняється як ліризмом, так і радісністю.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм