«Мойсей» Мирослава Скорика звучатиме онлайн

154

У Львівській національній опері легендарну оперу «Мойсей» Мирослава Скорика транслюватимуть наживо, виконуючи в залі без глядачів

31 жовтня на сцені Львівської національної опери звучатиме опера «Мойсей» Мирослава Скорика – ювілейна вистава до 20-річчя прем’єри. На жаль, через локдаун вистава відбудеться у залі без глядачів, однак її транслюватимуть наживо на Facebook та YоuTube каналі театру за посиланням: https://youtu.be/pxBwud5hz8s

Початок трансляції о 18 годині.

Свого часу твір був написаний славетним українським композитором Мирославом Скориком за однойменною поемою Івана Франка ексклюзивно на замовлення театру з нагоди його 100-річчя та з ініціативи тогочасного генерального директора Тадея Едера. Композиторові вперше в історії української музики вдалося заручитися підтримкою Ватикану для реалізації постановки.

Уже 20 років опера «Мойсей» Мирослава Скорика у версії польського режисера Збіґнєва Хшановського є у репертуарі Львівської національної опери. Також твір поставлено в Національній опері України у Києві, він виконувався й за межами України, зокрема під час гастролей Національної опери на сцені Великого театру Варшави.

31 жовтня «Мойсей» Скорика вперше прозвучить під орудою відомого українського диригента Андрія Юркевича, головного диригента Національної опери Молдови імені Марії Бієшу в Кишиневі, який з успіхом виступає в багатьох оперних театрах світу – в Італії, Німеччині, Франції, Бельгії, Монако, Греції, Польщі, Молдові, Чилі та інших.

Свого часу Андрій Юркевич асистував Мирославу Скорику під час прем’єрної постановки цієї опери у 2001 році, адже творчих шлях диригента розпочався саме на сцені Львівської опери. Андрій Юркевич розповів:

«Під час постановки опери “Мойсей” я був асистентом Мирослава Скорика і пригадую, як разом із ним ходив на уроки до виконавців, зокрема, до Олександра Громиша – народного артиста України, який був першим виконавцем партії Мойсея в однойменній опері. Тоді навіть Олександр Якович щось просив у пана Скорика і він змінював одразу якісь гармонії, вокальні ходи, вони обмінювалися думками. І було дуже цікаво спостерігати, тому що не кожен раз ти маєш можливість бути присутнім, коли корифей-композитор працює з корифеєм-вокалістом і як народжується в такій співдружності щось справжнє, те, що залишиться назавжди».

Нині Партію Мойсея виконає один із найкращих українських басів сучасності Сергій Магера – народний артист України, соліст Національної опери України в Києві, запрошений співак оперних театрів Німеччини, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Нідерландів, США та інших. Серед виконавців – солісти Львівської національної опери Людмила Корсун, Роман Трохимук, Орест Сидір, Ігор Шевчук, Тетяна Вахновська, Андрій Бенюк, Олександр Зозуля, Юрій Шевчук, а також хор, балет і оркестр театру.

За інформацією пресрелізу